Results

Angola / Girabola
FIN Sagrada 1:0 Progresso 16:00
FIN Kabuscorp Sport Clube do Palanca 2:0 Académica Petróleos do Lobito 16:30
Argentinie / Nacional B
FIN Gimnasia de Jujuy 1:1 Villa Dálmine 3:00
FIN Talleres de Córdoba 2:0 Boca Unidos 3:15
FIN Almagro 1:0 Juventud U San Luis 18:05
FIN Nueva Chicago 3:1 Instituto 19:05
FIN Los Andes 0:1 Central Córdoba SE 20:30
FIN Independiente Rivadavia 1:1 Brown de Adrogué 21:00
Argentinie / Primera B Metropolitana
FIN Colegiales 0:1 Defensores de Belgrano 17:05
FIN Barracas Central 3:1 Fénix 20:30
FIN Deportivo Riestra 2:1 Deportivo Español 20:30
FIN Deportivo Armenio 0:1 Comunicaciones 20:30
FIN Almirante Brown 1:0 Platense 20:30
Argentinie / Primera C Metropolitana
FIN Excursionistas 3:2 Argentino de Quilmes 20:30
FIN Luján 1:1 Sportivo Barracas 20:30
FIN Cañuelas 1:2 Deportivo Merlo 20:30
Argentinie / Primera D Metropolitana
FIN General Lamadrid 0:1 Victoriano Arenas 20:30
Argentinie / Primera División - Playoffs
FIN Godoy Cruz 0:1 Estudiantes de La Plata 22:00
Australie / Brisbane Capital League 1
FIN Wynnum District SC Wolves 2:1 Taringa Rovers SFC 9:00
FIN North Star FC 0:0 Southside Eagles FC 9:30
FIN Rivers United 0:5 Bayside United 10:00
FIN Grange Thistle 4:0 Centenary Stormers 11:00
Australie / Brisbane Premier league
FIN Holland Park Hawks 1:2 Lions FC 10:15
FIN Rochedale Rovers 3:0 Capalaba Bulldogs 10:30
FIN North Pine 0:0 Peninsula Power 11:00
FIN Eastern Suburbs 1:1 Mitchelton FC 11:00
Australie / Brisbane Reserves Premier League
FIN Holland Park Hawks Res. 3:1 Brisbane Lions Res. 8:00
FIN Rochedale Rovers Res 3:0 Capalaba Res. 8:15
FIN North Pine Res. 1:2 Peninsula Power Res. 8:45
FIN Eastern Suburbs Res. 0:0 Mitchelton Res. 8:45
Australie / FFA Cup Early Stages
FIN Adelaide Comets 1:0 Adelaide Blue Eagles 7:00
FIN Croydon Kings 1:0 Campbelltown City SC 7:00
FIN Western Strikers SC 1:2 North Eastern MetroStars SC 7:00
Australie / National Youth League U21
FIN Avondale Heights FC U20 0:3 Pascoe Vale U20 5:00
FIN Green Gully Cavaliers U20 1:4 Melbourne Knights U20 5:00
Australie / New South Wales
FIN Sutherland Sharks 1:3 Manly United 10:30
FIN Hakoah Sydney 1:1 South Coast Wolves 11:00
FIN Bonnyrigg White Eagles 4:2 Rockdale City Suns 11:00
Australie / Northern NSW
FIN Lambton Jaffas 1:1 Newcastle Jets Youth 6:30
FIN Valentine Phoenix 0:5 Hamilton Olympic Warriors 7:00
Australie / NPL Victoria 1
FIN Melbourne City Youth 3:1 FC Bendigo 7:00
FIN Eastern Lions 2:2 Brunswick City SC 7:00
FIN North Geelong Warriors 1:2 St. Albans Saints 7:00
FIN Moreland City SC 1:1 Sunshine Georgies 7:00
FIN Dandenong City SC 3:1 Murray United FC 7:00
FIN Box Hill United 2:3 Kingston City 7:15
FIN Moreland Zebras 1:0 Ballarat Red Devils SC 8:00
FIN Whittlesea Rangers 1:2 Werribee City FC 10:00
FIN Goulburn VS 1:0 Springvale W.Eagles 11:00
Australie / NPL Youth League Queensland
FIN SWQ Thunder U20 4:0 Redlands United U20 7:00
Australie / NPL Youth League Victoria
FIN Northcote City U20 2:2 Melbourne Victory U20 5:00
Australie / Queensland League
FIN Far North Queensland Bulls 4:5 Brisbane Olympic 8:30
FIN Brisbane Strikers 2:0 Brisbane Roar FC Youth 10:00
FIN Moreton Bay Jets 1:1 Brisbane City 10:00
FIN Northern Fury 1:3 South West Thunder 11:00
Australie / State Leagues
FIN Ulverstone 2:3 Riverside Olympic 6:30
FIN Metro Claremont 2:3 New Town Eagles 6:30
FIN BeachSide 1:0 University of Tasmania 6:30
FIN Hobart United 1:1 Glenorchy Knights 6:30
FIN Launceston United 0:3 Somerset 6:30
FIN Nunawading City FC 1:10 Dandenong Thunder SC 7:00
Australie / Tasmania Premiere League
FIN Olympia Warriors 4:3 Kingborough Lions 7:00
FIN Northern Rangers 1:3 South Hobart 8:30
FIN Launceston City 0:5 Devonport 8:30
Australie / Victoria League
FIN Green Gully 0:2 Melbourne Knights 7:00
FIN Northcote City 3:0 Melbourne Victory Young 7:00
FIN Avondale Heights SC 2:1 Pascoe Vale 7:00
Australie / Victoria Women Premier League
FIN Geelong Galaxy W 0:0 Bulleen Lions W 9:00
Australie / Western Australian League
FIN Armadale 2:0 Stirling Lions 9:00
FIN Bayswater City SC 3:2 Floreat Athena 9:00
FIN Cockburn City 4:0 ECU Joondalup 9:00
FIN Inglewood United 2:4 Perth SC 9:00
FIN Perth Glory Youth 1:6 Balcatta 9:00
FIN Sorrento 1:1 Subiaco AFC 9:00
Bhutan / Thimphu League
FIN Thimphu City 1:1 Druk Stars 12:00
Bosnie-Herzegovina / Bosnia Second Division
FIN Travnik 3:2 Goražde 17:30
FIN Zvjezda Gradacac 2:0 NK GOŠK Gabela 17:30
FIN Rudar Kakanj 3:2 Orašje 17:30
Brazilie / Brasileirão A
FIN Cruzeiro 1:1 América Mineiro 21:00
FIN Atlético Paranaense 2:1 Figueirense 23:30
Brazilie / Brasileirão B
FIN CRB 2:1 Criciúma 0:15
FIN Goiás 1:1 Brasil de Pelotas 1:30
FIN Paraná 2:1 Oeste 1:30
FIN Náutico 5:0 Sampaio Corrêa 2:30
FIN Atlético Goianiense 2:1 Vila Nova GO 21:00
FIN Avaí 4:2 Ceará 21:00
FIN Joinville 1:1 Londrina 21:00
FIN Vasco da Gama 4:3 Bahia 21:30
Brazilie / Carioca 2nd Division - 2nd Phase Group A
FIN Barra da Tijuca 1:2 Audax Rio 15:00
FIN Americano 1:0 Céres 20:00
FIN Goytacaz 0:1 Queimados 20:00
Brazilie / Carioca 2nd Division - 2nd Phase Group B
FIN Campos 1:0 Angra dos Reis 20:00
FIN Olaria 1:1 Duque de Caxias 20:00
FIN Sampaio Corrêa RJ 3:3 Barra Mansa 20:00
Brazilie / Championship Brazil U20
FIN Grêmio Barueri Futebol Youth 0:2 Ca Juventus Youth 21:00
FIN Santos Laguna U20 2:3 São Caetano U20 21:00
FIN Osoriense Youth 1:2 Esporte Clube Passo Fundo Youth 21:00
Brazilie / Série C - Group B
FIN Tombense 1:1 Guarani de Campinas 20:30
FIN Macaé 1:5 Boa EC 21:00
Brazilie / Tocantinense
FIN Ricanato FC 1:2 Araguaína FR 23:00
Bulgarije / A League
FIN Pirin Blagoevgrad 1:2 Lokomotiv Plovdiv 16:00
FIN Beroe 2:1 Levski Sofia 16:00
FIN Slavia Sofia 3:1 Montana 1921 16:00
Bulgarije / V AFG
FIN Chiko Byaga 3:0 Velbazhd 15:00
FIN Levski Karlovo 2:0 PSFC Chernomorets Burgas 15:30
FIN Karnobat 3:1 Svilengrad 17:00
FIN Zagorets 0:0 Spartak Plovdiv 17:00
FIN Rozova dolina 2:0 Maritsa Plovdiv 17:00
FIN Asenovets 2:1 Nesebar 17:00
FIN Uragan Boyadzhik 9:3 Rakovski 2011 17:00
FIN Minyor Radnevo 0:3 Evrokolezh 17:00
Canada / Canadian Soccer League
FIN Milton SC 2:1 London City 1:30
Chili / Segunda División
FIN Deportes Ovalle 2:2 Club de Deportes Malleco Unido 21:00
FIN Club de Deportes Melipilla 0:1 Lota Schwager 21:30
China / League One
FIN Guizhou Hengfeng Zhicheng FC 2:0 Wuhan Zall FC 9:00
FIN Qingdao Huanghai FC 3:2 Qingdao Jonoon FC 9:30
FIN Hunan Billows 0:1 Nei Mongol Zhongyou FC Hohhot 9:30
FIN Meizhou Kejia FC 2:1 Shanghai Shenxin 9:30
FIN Beijing Konggu BG FC 2:0 Dalian Transcend FC 13:35
China / League Two
FIN Meixian Hakka 2:1 Chengdu Qianbao 9:00
FIN Tianjin Huochetou 3:1 Beijing BIT FC 9:30
FIN Yinchuan Helanshan 4:1 Heilongjiang Lava Spring 9:30
FIN Shenyang City 4:2 Jiangsu Yancheng Dingli 9:30
FIN Sichuan Longfor 1:0 Shanghai JuJu Sports 9:30
FIN Baoding Yingli Yitong 2:0 Shenyang Dongjin 10:00
FIN Shenzhen Renren 0:1 Jiangxi Liansheng 14:00
China / Super League
FIN Yanbian Fude 4:1 Liaoning 9:30
FIN Henan Construction 1:0 Guangzhou R&F 13:35
FIN Jiangsu Sainty 1:1 Hangzhou Greentown 13:35
China / Women Super League
FIN Tianjin Huisen W 0:1 Jiangsu Huatai W 10:00
FIN Beijing Baxy W 0:1 Dalian Shide W 10:00
FIN Shandong Huangming W 0:2 Shanghai SVT W 10:00
Colombia / Liga Águila - Apertura
FIN Alianza Petrolera 2:1 Fortaleza FC 1:00
FIN Cortuluá 1:1 Envigado FC 3:00
Colombia / Primera B
FIN Tigres FC 3:2 Bogotá FC 21:00
Denemarken / 1. division
FIN Lyngby 2:3 FC Fredericia 15:00
FIN Næstved 5:1 AC Horsens 15:00
FIN FC Helsingør 0:2 Vendsyssel FF 15:00
FIN FC Roskilde 4:3 Skive 15:00
FIN Silkeborg 5:0 Vejle Boldklub Kolding 15:00
Denemarken / 1. Division Damer Pulje 1 - Playoffs
FIN Birkerød dam. W 0:2 FC Damsø dam. W 13:00
FIN Rodovre dam. W 0:0 Østerbro dam. W 15:00
FIN Greve Fodbold dam. W 2:0 Herlufsholm GF dam. W 15:00
Denemarken / 1. Division Damer Pulje 2 - Playoffs
FIN SønderjyskE dam. W 4:0 Stensballe IK dam. W 12:30
Denemarken / 3F Ligaen - Playoffs
FIN KoldingQ dam. 2:2 Skovbakken dam. 13:00
FIN Fortuna Hjørring dam. 4:2 OB dam. 16:00
Denemarken / 3F Ligaen - Playouts
FIN Varde dam. 4:0 ASA, Aarhus dam. 12:00
FIN BSF dam. 2:1 Sundby dam. 13:00
Denemarken / Danmarksserien 1
FIN Herlev 2:2 Jægersborg 13:00
FIN Fredensborg 1:0 Ledøje-Smørum 13:00
FIN Kastrup Bk. 1:0 FA 2000 13:00
FIN Avedøre 0:1 BSV 13:00
FIN Vanløse 3:0 Virum-Sorgenfri 15:00
FIN Skjold 1:1 GVI 15:00
FIN Allerød FK 0:0 Hillerød Fodbold 15:00
Denemarken / Danmarksserien 2
FIN Greve 2:0 Rishøj Boldklub 13:00
FIN FC Sønderborg 0:1 Tarup-Paarup 14:00
FIN Taastrup FC 0:7 KFUM BK, Roskilde 14:00
FIN Tuse IF 0:4 Kolding B 15:00
FIN B 1909 0:1 Marstal/Rise 15:00
FIN Varde 0:2 FC Sydvest 05 Tønder 15:00
Denemarken / Danmarksserien 3
FIN Randers Freja 0:1 FC Skanderborg 13:00
Denemarken / DBU Fyn Albaniserien
FIN Morud IF 4:0 Marienlyst II 12:00
Denemarken / DBU Fyn Serie 1 Pulje 1
FIN Tved BK 2:4 Munkebo BK 15:00
FIN FC Broby 1:0 Irakisk forening 16:00
Denemarken / DBU Fyn Serie 1 Pulje 2
FIN Ubberud IF 2:1 BBB 15:00
FIN Bolbro G & IF 1:0 Bogense G & IF 15:00
FIN Nr. Aaby IK 3:0 MG & BK 15:30
FIN Assens FC 2:0 B 67 15:30
Denemarken / DBU Fyn Serie 2 Pulje 2
FIN Birkende BK 3:2 Aunslev IF 15:00
FIN Chang (2) 2:1 B.1909 Am 15:00
FIN Posten 3:8 FIUK, Odense 15:00
FIN Langeskov Am 0:6 Kildemosens BK 15:00
FIN Røde Stjerne 1:1 Ryslinge BK 15:00
Denemarken / DBU Fyn Serie 2 Pulje 4
FIN Årslev BK II 3:0 FC Broby Am 11:30
FIN SFF 2015 (1) 4:4 B.K. Sydlangeland 13:00
FIN Tåsinge f. B. II 2:2 Egebjerg Fodbold II 15:00
FIN Oure Fodbold Akademi II 0:10 Flemløse/Hårby (1) 15:00
FIN Højby S & G 2:3 Thurø BK af 1920 15:30
Denemarken / DBU Jylland Serie 1 Pulje 10 Spring
FIN Vojens BI 1:0 Kolding IF II 13:30
Denemarken / DBU Jylland Serie 1 Pulje 6 Spring
FIN Roslev IK 2:3 Tjørring IF 14:00
Denemarken / DBU Jylland Serie 1 Pulje 7 Spring
FIN VRI 1:1 Hobro IK I 13:00
FIN Søften GF 3:1 FC Djursland 14:00
Denemarken / DBU Jylland Serie 1 Pulje 8 Spring
FIN tst Fodbold 2:1 Hasle B 13:00
FIN Silkeborg B 0:6 Silkeborg KFUM 13:00
FIN Aabyhøj IF I 1:1 Silkeborg Kamm. SK 14:00
Denemarken / DBU Jylland Serie 1 Pulje 9 Spring
FIN Tjæreborg IF 0:0 Bramming B 13:00
FIN Agerbæk/Starup 2:1 Tarm IF 14:00
FIN HTS 2:0 Sædding/G IF II 14:00
Denemarken / DBU Jylland Serie 2 Pulje 14 Spring
FIN Mejrup GU 3:0 Hanstholm IF 14:00
FIN FS Vestthy 4:0 Holstebro B II 15:00
Denemarken / DBU Jylland Serie 2 Pulje 15 Spring
FIN Ringkøbing IF 2:1 Ikast KFUM 15:00
Denemarken / DBU Jylland Serie 2 Pulje 16 Spring
FIN Bjerringbro IF 1:2 Ravnsbjerg/Løgstrup 14:30
Denemarken / DBU Jylland Serie 2 Pulje 17 Spring
FIN Vejlby IK 2:4 IF Midtdjurs 13:00
FIN Helsted Fremad IF 6:1 Grenaa IF 14:15
FIN Auning IF 2:0 Kolind/Perstrup IF 15:00
Denemarken / DBU Jylland Serie 2 Pulje 18 Spring
FIN Stjær B 2:3 NB 93, Aarhus 13:00
FIN IFSK 2:2 Fuglebakken KFUM Århus II 13:00
Denemarken / DBU Jylland Serie 2 Pulje 19 Spring
FIN Stensballe IK 2:0 ASA, Aarhus 16:00
FIN JAI, Aarhus 3:1 Stautrup IF 16:00
Denemarken / DBU Jylland Serie 2 Pulje 21 Spring
FIN Tarp B 6:2 Jernved/Gredstedbro 15:00
Denemarken / DBU Jylland Serie 3 Pulje 29 Spring
FIN Nors B 2:0 Skive IK II 14:00
FIN Nykøbing Mors IF II 3:1 Vestervig/Agger IF 16:00
Denemarken / DBU Jylland Serie 3 Pulje 30
FIN Stoholm IF 1:1 Viborg Sdrm. IK II 15:30
FIN Ans IF 3:2 Mønsted IF 16:00
Denemarken / DBU Jylland Serie 3 Pulje 40 Spring
FIN Hatting/Torsted I 6:3 TMG 13:00
FIN Østbirk IF 7:2 Dansk Tyrkisk, Horsens 13:30
Denemarken / DBU Jyllandsserien 1 Pulje 1 Spring
FIN Vorup FB 0:1 Skovbakken Herrefodbold 13:00
Denemarken / DBU Jyllandsserien 1 Pulje 2 Spring
FIN Brædstrup IF 2:3 Sædding/G IF 14:00
Denemarken / DBU Jyllandsserien 2 Pulje 3 Spring
FIN Christiansbjerg IF 1:2 Viborg FF 13:00
Denemarken / DBU Jyllandsserien 2 Pulje 4 Spring
FIN Horsens Freja 2:2 Fuglebakken KFUM Århus 13:30
FIN Spjald IF 8:1 Brabrand IF 14:00
FIN Hatting/Torsted 0:0 Ikast FS 15:00
FIN Christiansfeld IF 0:6 Hedensted IF 16:00
Denemarken / DBU København Serie 1 Pulje 2
FIN BK Fix 1:3 Amager FF 13:00
FIN Vigerslev Bk. 2:5 Dragør Bk. 13:00
FIN Tårnby FF 2:0 Østerbro IF 13:00
Denemarken / DBU København Serie 1 Pulje 3 Spring
FIN Skovshoved IF II 3:0 Brønshøj Bk. 13:00
FIN FB II 1:1 B.93 13:00
FIN B.1908 4:1 Bk. Skjold II 13:00
Denemarken / DBU København Serie 2 Pulje 4
FIN Valby Bk. 4:3 KFB 11:15
FIN Bk. Stefan 2:6 FC Nyhavn 13:00
FIN Sønderbro Fight 0:3 Bk. Hellas 13:00
FIN FC Sydhavnen 1:5 PI Fodbold 15:00
Denemarken / DBU Københavnserien
FIN Bk. Frem 3:4 Skovshoved IF 11:15
FIN HB 2:4 KB 2 13:00
FIN Sundby Bk. 4:1 B 1903 15:00
FIN Bk. Union 2:2 CSC 15:00
FIN Fk. Prespa 2:4 KFUM 15:00
FIN Bk. Fremad Valby 1:2 NB Bornholm 15:30
FIN Rønne f.B. 1:1 FB 15:30
Denemarken / DBU Lolland-Falster Serie 1 Promotion
FIN DMI II 0:1 TGB 13:30
FIN ØUB 0:2 LUIF II 15:30
Denemarken / DBU Lolland-Falsterserien Promotion
FIN LUIF 2:4 Frem Sakskøbing 13:30
Denemarken / DBU Sjælland Kvindeserie Øst Spring
FIN Vordingborg IF dam. 0:6 Greve Fodbold II dam. 14:00
FIN Allerød Fodbold Klub dam. 4:3 Raklev GI dam. 16:00
Denemarken / DBU Sjælland Serie 1 Pulje 1 Spring
FIN Herlev II 3:1 Gladsaxe-Hero BK 11:00
FIN FC Gribskov 3:5 Herstedøster IC 12:15
FIN BK Avarta 1:0 Fredensborg BI I 13:00
FIN Espergærde IF 2:0 Blovstrød IF 14:00
Denemarken / DBU Sjælland Serie 1 Pulje 2 Spring
FIN Solrød FC 3:3 Ishøj BK 14:00
FIN Svogerslev BK 10:1 Himmelev-Veddelev BK 15:00
FIN Skælskør BI 0:0 Herfølge BK 15:30
FIN Slagelse IK 4:3 FK Sydsjælland 05 16:00
Denemarken / DBU Sjælland Serie 2 Pulje 1 Spring
FIN Hornbæk IF 5:0 Hillerød GI 14:00
FIN Albertslund IF 1:1 Ølstykke FC 15:00
FIN IS Skævinge 1:2 Brødeskov IF 15:30
FIN Skibby IK 3:1 Snekkersten IF 15:30
FIN Frederiksværk FK 4:1 Dalby IF / HFK fodbold 15:30
FIN Frem Hellebæk 2:1 Allerød FK II 16:00
Denemarken / DBU Sjælland Serie 2 Pulje 2 Spring
FIN Avedøre IF 1:3 Taarbæk IF 10:30
FIN BK Friheden 1:2 Bagsværd BK 12:00
FIN Orient GI 2:3 A-Team 2650 13:00
FIN Måløv BK 2:0 Værløse 14:00
FIN LSF 0:0 Grønne Stjerne 14:00
Denemarken / DBU Sjælland Serie 2 Pulje 3 Spring
FIN Greve Fodbold 3:2 Ishøj BK 11:00
FIN Jyderup BK 1:2 FC Ishøj 15:00
Denemarken / DBU Sjælland Serie 2 Pulje 4 Spring
FIN Køge Union 0:4 Holmegaard GB 13:00
FIN Karrebæk IF 1:0 Sorø Freja 13:30
FIN B. 73, Slagelse II 2:1 Ejby IF Fodbold 14:30
FIN Vordingborg IF 2:1 Fuglebjerg/Sandved-Tornemark 16:00
FIN Ørslev GIF (V) 0:3 Gørslev IF 16:00
FIN Præstø IF 2:3 Benløse IF 16:00
Denemarken / DBU Sjælland Serie 3 Pulje 8 Spring
FIN Bjæverskov IF Frem 11:0 IF Svend Gønge 13:00
FIN Toksværd Olstrup Fodbold 8:2 FK Sydsjælland 05 III 13:15
FIN Nyråd IF 2:0 Endeslev-Vråby IF 14:00
FIN AIK 65 Strøby Fodbold 1:1 Susa IF 14:00
FIN Køge BK 3:1 Førslev IF 15:30
FIN Store Heddinge BK 6:1 Herlufsholm GF Am 15:30
Denemarken / DBU Sjællandsserien Pulje 1
FIN Karlslunde IF 0:0 FC Øresund 13:00
FIN VB 1968 1:1 Frederikssund 14:00
FIN Liria FK 1:1 Helsinge Fodbold 15:00
FIN Brede IF 0:2 Stenløse BK 16:00
Denemarken / DBU Sjællandsserien Pulje 2
FIN Ringsted 3:2 DMI 12:00
FIN Haslev FC 2:0 FC Lejre 14:00
FIN Køge II 0:6 Herlufsholm GF 15:30
FIN Nakskov 0:3 TFC Odsherred 15:30
Denemarken / Denmark U17 League
FIN København U17 1:0 Midtjylland U17 13:00
FIN Brøndby U17 2:0 Esbjerg U17 15:15
FIN AaB U17 2:1 HB Køge U17 15:15
FIN Randers Freja U17 2:1 Haderslev U17 15:15
FIN OB U17 1:3 FC Nordsjælland U17 16:15
Denemarken / Denmark U19 league
FIN BRØNDBY IF U19 1:1 Esbjerg fB U19 13:00
FIN Odense U19 2:1 FC Nordsjælland U19 14:00
FIN København U19 1:0 FC Midtjylland-U19 15:15
Denemarken / Jylland Serie 3 Pulje 31
FIN Hjerm FIF 1:1 Linde B 15:00
FIN RLK 6:2 Harboøre IF 16:00
Denemarken / Jylland Serie 3 Pulje 38
FIN Aarhus 1900 (2) 0:5 AGF, Aarhus 15:00
Denemarken / Jylland Serie 3 Pulje 44
FIN Alslev SK 1:3 Spangsbjerg IF 13:00
Denemarken / Jylland Serie 3 Pulje 45
FIN Gesten IF 0:5 Ribe BK 13:00
FIN Westend United 3:4 Hviding IF 14:00
FIN Føvling/Stenderup UI 3:2 Team Vest 14:00
FIN Rødding IF 6:2 Andrup IF 16:00
Denemarken / Jylland Serie 3 Pulje 46
FIN Nord/Als B 4:4 Lundtoft IF 13:00
FIN Bov IF 3:2 Egen UI II 13:30
FIN Gråsten B 2:3 SUB Sønderborg 14:00
Denemarken / KanalSport Divisionen Promotion
FIN Thisted FC Elite 6:1 HIK 15:00
FIN Marienlyst 1:1 Hvidovre 15:00
FIN Aarhus Fremad 1:2 AB 15:00
FIN Frem 0:1 Brabrand 15:00
Denemarken / KanalSport Divisionen Qualification
FIN Dalum IF 1:1 B 1908 14:00
FIN Odder 0:0 FC Svendborg 15:00
FIN Jammerbugt FC 1:0 Avarta 15:00
FIN Kolding IF 2:1 Holbæk 15:00
FIN Næsby 2:0 AB Tårnby 15:00
Duitsland / Oberliga Niederrhein
FIN TSV Meerbusch 1:1 SC 1911 Kapellen-Erft 17:00
Duitsland / Oberliga Westfalen
FIN SV Westfalia Rhynern 5:1 FC Gütersloh 14:00
Duitsland / Reg. Cup Baden
FIN FC Astoria Walldorf 2:0 SpVgg Neckarelz 12:30
Duitsland / Reg. Cup Bayern
FIN SpVgg Unterhaching 2:6 FC Würzburger Kickers 14:30
Duitsland / Reg. Cup Berlin
FIN SV Lichtenberg 47 0:1 BFC Preussen 17:00
Duitsland / Reg. Cup Brandenburg
FIN FSV 63 Luckenwalde 1:3 Babelsberg 12:30
Duitsland / Reg. Cup Bremen
FIN Bremer SV 3:0 Blumenthaler SV 14:30
Duitsland / Reg. Cup Mecklenburg-Vorpommern
FIN Hansa Rostock 0:0 FC Schönberg 95 14:30
Duitsland / Reg. Cup Mittelrhein
FIN Fortuna Köln 0:0 Viktoria Köln 1904 17:00
Duitsland / Reg. Cup Sachsen
FIN 1.FC Germania Egestorf-Langreder 0:2 SV Drochtersen/Assel 14:30
Duitsland / Reg. Cup Schleswig-Holstein
FIN VfB Lübeck 2:1 ETSV Weiche Flensburg 17:00
Duitsland / Reg. Cup Sudbaden
FIN SV Oberachern 3:5 FC 08 Villingen 12:30
Duitsland / Reg. Cup Südwest
FIN SC Hauenstein 1:1 TSV Schott Mainz 17:00
Duitsland / Reg. Cup Thüringen
FIN FC Carl Zeiss Jena 2:0 Rot-Weiß Erfurt 17:00
Duitsland / Reg. Cup Württemberg
FIN FSV 08 Bissingen 2:5 FV Ravensburg 12:30
Duitsland / Regional Cup Westfalen
FIN Rot Weiss Ahlen 0:3 SG Wattenscheid 09 12:30
Ecuador / Campeonato Serie B
FIN Manta FC 2:2 CD Olmedo 18:00
FIN Colón 0:0 Imbabura SC 23:00
Engeland / The Championship - Playoffs
FIN Hull City 1:0 Sheffield Wednesday 18:00
Far Oer Eilanden / 1. Deild
FIN 07 Vestur 2:1 KÍ II 13:00
FIN Víkingur II 0:4 Giza / Hoyvík 16:00
FIN NSÍ II 3:0 AB II 16:00
Far Oer Eilanden / 2. Deild
FIN B68 II 3:4 TB II 14:00
FIN Skála II 5:1 KÍ III 14:00
FIN ÍF II 6:2 EB / Streymur II 16:30
FIN B36 II 4:0 MB 19:00
Finland / 3 - div. Helsinki/Uusimaa 1
FIN Spartak 5:0 FC HIK 14:30
Finland / 3 - div. Helsinki/Uusimaa 2
FIN SibboV 1:0 HerTo 15:00
FIN PK-35 2:4 MPS/Old Stars 15:00
FIN I-HK/OMV 0:3 Tikka 18:15
Finland / 3 - div. Helsinki/Uusimaa 3
FIN Töölön Taisto 0:2 FC Legirus Inter 15:00
FIN MPS/Atletico Malmi 6:1 CLE 15:30
Finland / A-Junior League
FIN Espoo U20 2:0 Jazz U20 12:00
FIN VPS U20 0:2 HIFK U20 13:10
FIN JJK U20 3:3 KuPS U20 16:00
Finland / A-Pojat SM - U-19
FIN FC Espoo U-19 2:0 FC Jazz U-19 12:00
FIN VPS-j U-19 0:2 HIFK U-19 13:10
FIN JJK U-19 3:3 KuPS U-19 16:00
Finland / Kakkonen - Group A
FIN FCV 2:1 PEPO 15:00
FIN Kultsu FC 1:0 KäPa 15:00
FIN Sudet 2:0 FC Lahti Akatemia 15:00
FIN FC Futura 2:0 MPS 15:00
Finland / Kakkonen - Group B
FIN FC Åland 2:4 BK-46 15:00
FIN SalPa 0:0 TPV 15:00
FIN EsPa 0:8 FC Honka 15:00
Finland / Kakkonen - Group C
FIN AC Kajaani 4:0 FC Jazz II 15:00
FIN MuSa 1:0 FC YPA 15:00
FIN VIFK 1:2 TP-47 15:00
FIN Virkiä 1:4 Närpes Kraft 15:00
FIN OPS 5:1 FC Santa Claus 15:00
Finland / Kolmonen - Ita-& Keski-Suomi
FIN SC Riverball 4:2 JIlves 14:00
Finland / Kolmonen - Kaakkois-Suomi
FIN PeKa 1:1 Edustus STPS 14:00
FIN SavU 1:1 Purha 14:00
FIN Lappee JK 2:0 Edustus IPS 15:00
Finland / Kolmonen - Keski-Pohjanmaa&Vaasa
FIN KPV/Akatemia 4:1 HBK 14:00
Finland / Kolmonen - Pohjois-Suomi
FIN OTP 1:0 KajHa 13:15
FIN Tervarit 2:2 FC Kemi 15:15
Finland / Kolmonen - Tampere & Satakunta
FIN PJK 2:4 P-Iirot 14:00
FIN EuPa 1:6 Tampere United 14:00
Finland / Kolmonen - Turku&Ahvenanmaa
FIN PaiHa 0:6 JIK 13:00
Finland / Naisten Liiga
FIN TiPS Vantaa W 0:8 Åland United W 14:00
FIN FC Honka Espoo W 1:4 PK-35 Vantaa W 15:00
FIN Ilves Tampere W 4:1 HJK Helsinki W 15:00
FIN Pallokissat Kuopio W 3:0 ONS Oulu W 15:00
Finland / Veikkausliiga
FIN FC Lahti 2:1 PK-35 Vantaa 15:00
FIN RoPS 2:3 SJK 15:00
FIN FC Inter Turku 0:2 PS Kemi 17:00
Finland / Ykkönen
FIN GrIFK 2:1 FC Haka 15:00
FIN FC KTP 1:2 FF Jaro 15:00
Finland / Ykkönen Women
FIN RoPS W 3:4 TuWe W 12:00
FIN Keski-Uusimaa W 1:1 IK Myran W 14:00
FIN VJS W 2:0 P-Iirot W 14:00
Frankrijk / France CFA 1
FIN SO Romorantin 4:3 V. Châteaubriant 18:00
FIN Vitré 2:1 Viry-Châtillon 18:00
FIN FC Lorient B 1:1 FC Nantes B 18:00
FIN Chasselay MDA 0:3 Le Puy Foot 18:00
FIN Fleury Merogis 0:0 Concarneau 18:00
FIN Grenoble 0:0 Montceau 18:00
FIN Troyes AC B 0:0 Iris Club de Croix 18:00
FIN Marseille B 1:1 Martigues 18:00
FIN Amiens AC 3:1 Poissy 18:00
FIN Sète 2:2 AS Monaco B 18:00
FIN Boulogne Billancourt AC 1:1 Dieppe 18:00
FIN Aviron Bayonnais 1:2 OGC Nice B 18:00
FIN Tarbes Pyrénées 1:0 Hyères FC 18:00
FIN Olympique Lyonnais II 3:4 AS Yzeure Football 03 Auvergne 18:00
FIN Plabennec 5:1 Bordeaux Stade 18:00
FIN Drancy 3:2 US Sarre-Union 18:00
FIN Bordeaux B 2:4 St Malo US 18:00
FIN Vendée Fontenay 1:1 Bergerac 18:00
FIN Trélissac 1:0 Cholet 18:00
FIN SC Toulon-Le Las 0:1 Pau 18:00
FIN RC Lens B 3:1 Aubervilliers 18:00
FIN US Roye-Noyon 1:1 Arras 18:00
FIN Mantes 78 2:0 Paris SG B 18:00
FIN Wasquehal 1:1 Calais RUFC 18:00
FIN Marignane 0:0 Rodez Aveyron 18:00
FIN Entente SSG 2:3 Quevilly 18:00
FIN Mulhouse 2:0 FC Villefranche 18:00
FIN AJ Auxerre B 1:2 Lyon Duchere AS 18:00
Frankrijk / France CFA 2
FIN Évreux 27 0:0 Ajaccio AC II 18:00
FIN Caen PTT 3:2 Ste Geneviève SP 18:00
FIN Le Havre II 3:3 Caen II 18:00
FIN Sénart Moissy 1:1 Oissel CMS 18:00
FIN Beauvais 0:1 St Ouen l'Aumône 18:00
FIN Grande-Synthe 1:1 Lille II 18:00
FIN Feignies 1:0 Ailly 18:00
FIN Valenciennes II 2:3 Aulnoye 18:00
FIN Amiens II 1:3 Marck 18:00
FIN Boulogne II 1:2 Ivry US 18:00
FIN Raon lEtape 3:1 Nancy II 18:00
FIN Haguenau 2:2 Schiltigheim 18:00
FIN Metz II 2:2 Reims II 18:00
FIN Strasbourg II 1:0 Thaon 18:00
FIN Illzach Modenheim 3:0 Pagny Sur Moselle 18:00
FIN Biesheim 1:0 Forbach 18:00
FIN Saint-Étienne II 1:3 Selongey 18:00
FIN Dijon II 1:0 Clermont II 18:00
FIN Besançon 0:0 Saint Priest 18:00
FIN Sens 0:1 Gueugnon 18:00
FIN Thiers 1:2 Cournon 18:00
FIN Nîmes II 1:3 Aix 18:00
FIN Agde 2:2 Cannet Rocheville 18:00
FIN Montpellier II 2:2 Marmande 18:00
FIN Bla'ama SC 2:3 Limoges 18:00
FIN Toulouse II 3:3 Aurillac Arpajon 18:00
FIN Niort II 4:1 Anglet Genets 18:00
FIN Angoulême 3:2 Paulhan Pézenas 18:00
FIN Castanet 3:1 J. Villenave 18:00
FIN Angers II 3:0 Bourges 18 18:00
FIN Laval II 1:1 Guingamp II 18:00
FIN Lannion 2:1 Saint-Lô Manche 18:00
FIN Dinan Léhon 0:1 Changé 18:00
FIN RC Épernay 2:3 Sarreguemines 18:00
FIN Bastia II 1:1 Annecy 18:00
FIN Olympique d'Alès 2:5 Borgo 18:00
FIN Tours II 2:6 La Roche-sur-Yon 18:00
FIN St-Pryvé St-Hilaire 2:3 Châtellerault 18:00
FIN FC Challans 0:1 Le Poiré sur Vie VF 18:00
FIN Stade Briochin 1:1 Rennes II 18:00
FIN Granville 3:0 Brest II 18:00
Gabon / Championnat
FIN AS Stade Mandji 1:0 Missile FC 17:00
FIN Nguen'asuku FC 0:1 US Bitam 17:00
FIN Akanda FC 1:2 Olympique de Mandji 17:00
FIN Cercle Mbéri Sportif 1:2 AS Pélican 17:00
Ghana / Premier League
FIN A. Ashanti Gold 0:0 WAFA 17:20
Griekenland / Football League
FIN Zakynthos 3:0 Ergotelis 0:00
FIN Olympiakos Volou 0:3 Trikala 0:00
Hong Kong / AFC Cup Play-off
FIN Southern District 0:2 Kitchee 9:00
Hongarije / Hungary U19 Osztaly
FIN Puskás Akadémia Felcsút U19 2:1 Honved-MFA U19 10:00
FIN Vác FC U19 1:1 Ferencvaros U19 10:00
FIN Haladas U19 2:1 Gyori ETO FC U19 10:00
FIN Zalaegerszegi U19 0:6 Budapesti Vasas SC U19 11:00
FIN Gyori ETO FC U19 3:0 Kaposvar U19 11:00
FIN MTK Budapest U19 1:0 Debreceni VSC U19 12:00
FIN Grosics Akadémia U19 5:4 Videoton FC Fehérvár U19 13:00
Hongarije / Women Nöi NB I
FIN Astra Hungary FC W 1:1 Kóka FNLA W 16:00
IJsland / 1.deild
FIN Keflavík 2:0 Grindavík 16:00
FIN Leiknir R. 0:0 Fjardabyggd 16:00
IJsland / 2.delid
FIN Afturelding 2:0 Magni 16:00
FIN Höttur 1:1 ÍR 16:00
FIN Grótta 4:0 Völsungur 18:00
FIN IF VESTRI 1:3 KV 19:45
IJsland / 4. Deild
FIN Berserkir 6:0 Hörður Í. 16:00
IJsland / Women Premier
FIN Valur W 1:0 FH Hafnarfjordur W 21:15
FIN ÍBV W 0:1 Stjarnan W 21:15
FIN UMF Selfoss (W) 1:2 Breidablik (W) 21:15
India / I-League 2nd Division
FIN Lonestar Kashmir 3:2 Gangtok Himalayan SC 12:30
Indonesie / ISC A
FIN Persatuan Sepak Bola Indonesia Jayapura 1:0 Persatuan Sepakbola Serui 11:00
FIN PS Semen Padang 4:0 Persatuan Sepak Bola Lamongan 11:00
FIN Persatuan Sepak Bola Indonesia Bandung 0:0 Madura United FC 14:00
Indonesie / ISC B
FIN PSIM Yogyakarta 2:0 PPSM Magelang 10:00
FIN Persita Tangerang 3:0 Persikad Depok 11:30
FIN PSIR Rembang 1:2 PSIS Semarang 12:00
Internationaal / Club Friendlies
FIN Olympia Warriors Res. II 0:8 South Hobart Res. 3:00
FIN Dunedin 1:1 Mosgiel 4:45
FIN Western MPL 0:4 Coastal Spirit 4:45
FIN Birkenhead United 8:1 Melville United 5:00
FIN Eastern Suburbs 0:0 Central United 5:00
FIN Olympia Warriors Res. 3:0 Kingborough Lions Res. 5:00
FIN Adelaide Victory 0:2 Port Adelaide Lion 7:30
FIN Mt Druitt Town 1:1 North Shore Mariners 11:00
FIN Cumberland United W 4:1 The Cove 11:30
FIN Playford City Patriots 1:2 Para Hills Knights 11:30
FIN KPV Akatemia 4:1 Hovsala 14:00
FIN Lappee 2:0 IPS Edustus 15:00
Internationaal / Club Friendlies Women
FIN Nashville Wolves W 0:1 Atlanta Silverbacks W 23:00
Internationaal / DOXXbet liga West - Relegation
FIN OFK Dunajska Luzna 1:2 AFK Nove Mesto nad Vahom 17:00
FIN Slovan Duslo Sala 2:2 FK Dukla Banska Bystrica 17:00
FIN FC Spartak Trnava II 5:0 SK SFM Senec 17:00
Internationaal / Friendly U21
FIN Slovenia-U21 4:1 Azerbaijan-U21 16:00
FIN Lithuania-U21 1:1 Estonia-U21 17:00
Internationaal / General Competition Matches Youth
FIN Lambton Jaffas U22 1:3 Emerging Jets U18 4:45
FIN Valentine Phoenix U22 2:3 Hamilton Olympic U22 5:15
FIN Sutherland Sharks U20 0:1 Manly United U20 8:30
FIN Bonnyrigg W. Eagles U20 1:3 Rockdale City Suns U20 9:00
FIN Sydney City East U20 1:1 Wollongong Wolves U20 9:00
FIN Dempo U21 0:1 Snow's Academy U21 11:45
FIN Sydney U21 3:0 Western Sydney W. U21 11:45
FIN Velo Clube U20 2:2 Clube Atlético Votuporanguense Youth 15:00
FIN Bangu U20 1:2 Fluminense/RJ U20 20:00
FIN Capivariano Fc U20 1:1 Mogi Mirim U20 20:00
FIN Rio Branco (20) U20 1:2 Atlético Sorocaba U20 20:00
FIN Paulista U20 0:0 Itapirense U20 20:00
FIN América RJ U20 2:2 Volta Redonda U20 20:00
FIN Batatais U20 0:3 Rio Claro U20 20:00
FIN Portuguesa RJ U20 0:0 São Bernardo U20 20:00
FIN Grêmio Barueri U20 0:2 Juventus Sp U20 20:00
FIN Santos U20 2:3 São Caetano U20 20:00
Internationaal / International Friendly
FIN Chile 1:2 Jamaica 0:30
FIN Uruguay 3:1 Trinidad & Tobago 1:10
FIN Argentina 1:0 Honduras 1:30
FIN Costa Rica 2:1 Venezuela 4:00
FIN Myanmar 0:0 Malaysia 12:30
FIN Rwanda 0:2 Senegal 15:00
FIN Switzerland 1:2 Belgium 16:15
FIN Gabon 0:2 Mauritius 16:30
FIN Mexico 1:0 Paraguay 23:00
Italie / Campionato Primavera - Final 8
FIN Virtus Entella-U20 0:2 Roma-U20 17:30
Italie / Lega Pro - Group A Playouts
FIN Mantova 1:0 Cuneo 15:00
FIN Pro Piacenza 2:1 AlbinoLeffe 17:30
Italie / Lega Pro - Group B Playouts
FIN Prato 3:1 Lupa Roma 15:00
FIN Rimini 3:1 LAquila 16:00
Italie / Lega Pro - Group C Playouts
FIN Melfi 0:0 Martina Franca 16:00
FIN Monopoli 1:2 Ischia 16:00
Italie / Serie B - Playoffs
FIN Spezia 0:1 Trapani 18:30
Ivoorkust / Ligue 1
FIN AS Tanda 0:0 Moossou FC 18:00
FIN Stade dAbidjan 0:2 ASEC Mimosas 18:00
FIN Séwé Sport 2:0 SOA 18:00
Japan / J-League Division 2
FIN Kamatamare Sanuki 1:1 Mito Hollyhock 6:00
FIN Tokushima Vortis 1:0 Giravanz Kitakyushu 6:00
FIN Kyoto Sanga FC 1:0 Yokohama FC 7:00
FIN Consadole Sapporo 3:1 Yamaguchi FC 7:00
FIN Shimizu S-Pulse 8:0 Thespa Kusatsu 7:00
FIN FC Gifu 0:1 Montedio Yamagata 9:00
FIN V-Varen Nagasaki 1:1 Jef United Chiba 11:00
FIN Cerezo Osaka 2:1 Fagiano Okayama 11:30
FIN Roasso Kumamoto 0:2 Machida Zelvia 12:30
Japan / Japan Football League
FIN Honda Lock 0:0 Ryutsu Keizai Dragons 6:00
Japan / Women Nadeshiko League
FIN Iga FC Kunoichi (W) 3:1 Sperenza Osaka W 5:00
FIN Urawa RD Ladies W 0:1 Nagano Parceiro W 6:00
FIN JEF United (W) 2:0 Vegalta Sendai (W) 6:00
FIN Albirex Niigata Ladies W 2:1 INAC Leonessa (W) 8:00
Kazachstan / First Division
FIN Caspiy Aktau 4:0 Bolat Temirtau 13:00
FIN FK Baykonur 1:2 FK Kaysar 13:00
FIN FK Maktaaral 1:0 Bayterek Astana 13:00
Kroatie / 1. HNL U19
FIN Split U19 7:3 Zadar U19 10:00
FIN Sesvete U19 2:2 Rijeka-U21 10:00
FIN Inter Zaprešic U19 1:2 NK Hrvatski Dragovoljac U19 11:00
Kroatie / 3. HNL
FIN Dugo Selo 3:5 Samobor 17:30
FIN Zagora 2:2 Jadran LP 17:30
FIN Primorac Stobrec 1:4 Zmaj Makarska 17:30
FIN Val Kaštel Stari 4:0 Primorac 17:30
Letland / Latvian First League
FIN Rēzeknes FA 4:0 RTU Futbola Center 14:00
FIN JDFS Alberts 0:2 FK Smiltene/BJSS 16:00
Letland / Virsliga
FIN FS Metta 1:1 Rīgas Futbola skola 13:00
FIN FK Jelgava 2:1 Riga FC 14:00
Litouwen / 1 Lyga
FIN FK Krazante 3:1 FBK Kaunas 12:00
FIN FK Silute 0:2 Hegelmann Litauen 13:00
FIN Lokomotyvas Radviliskis 1:4 DFK Dainava 17:00
Macau / 1st Division
FIN Kei Lun 5:5 Lai Chi 12:00
FIN CD Monte Carlo 10:1 Casa De Portugal 14:00
Malawi / Super League
FIN Mzuni FC 1:0 CIVO United 14:30
FIN Max Bullets 1:1 Karonga United 14:30
FIN Red Lions FC 1:2 Silver Strikers 14:30
Marokko / Coupe du Trone
FIN Sidi Kacem 1:0 AS Salé 17:00
FIN Raja Al Hoceima 0:1 Hassania Lazari Oujda 17:00
FIN CODM Meknès 0:1 Rachad Bernoussi 17:00
FIN Renaissance Martil 1:0 Chabab Atlas Khénifra 17:00
FIN Benslimane 1:2 Ittihad Khemisset 17:00
FIN Chabab Kasbat Tadla 1:2 Jadida 17:00
FIN Chabab Benguerir 3:4 Youssoufia Berrechid 17:00
FIN Amal Tiznit 1:0 Renaissance Zmamra 17:00
FIN AJSB 0:3 Amal Souk Sebt 17:00
Nederland / Hoofdklasse
FIN SV Oranje Wit 5:6 Go-Ahead Kampen 14:30
FIN VV Sliedrecht 8:2 Bennekom 14:30
FIN VV Brielle 2:1 SVZW Wierden 14:30
FIN PKC '83 2:8 SV Langbroek 14:30
FIN FC Breukelen 3:2 FC's-Gravenzande 14:30
FIN Zwaluwen '30 6:1 Rijsoord 14:30
FIN Nunspeet 1:3 HZVV 14:45
Nieuw Zeeland / New Zealand. Central Premier League
FIN Wellington United 1:3 Wallidan FC 5:30
Nieuw Zeeland / New Zealand. Mainland Premier League
FIN Western Afc 0:4 Coastal Spirit 2:30
FIN Western Afc 0:4 Coastal Spirit 3:30
FIN Western Afc 0:4 Coastal Spirit 5:45
Nieuw Zeeland / New Zealand. Northern Premier League
FIN Gamilton Wanderers 1:1 Tauranga City United 5:45
FIN Onehunga Sports 1:0 Forrest Hill Milford 6:00
FIN Western Springs Afc 2:2 Three Kings United 8:30
Nieuw Zeeland / New Zealand. South Premier League
FIN Otago University 5:4 Green Island 5:45
FIN Dunedin 1:1 Mosgiel Afc 5:45
Noorwegen / 1. Divisjon Kvinner
FIN Byåsen KF W 6:1 Amazon Grimstad W 12:30
FIN Lyn Fotball W 3:2 Linderud-Grei W 15:00
Noorwegen / 2. Div KVINNER AVD 04 - Hordaland
FIN Klepp 2 W 2:2 Bergen Nord /Hovding W 15:00
Noorwegen / 2. Div KVINNER AVD 06 - Trøndelag
FIN Nidelv IL W W 1:2 Volda TI W W 14:00
Noorwegen / 2. Div KVINNER AVD 08 - Hålogaland
FIN Medkila 2 W 2:3 Innstrandens w W 12:30
Noorwegen / 2. Division - 1
FIN Follo 4:2 Harstad 17:00
Noorwegen / 2. Division - 2
FIN Nardo 2:1 Gjøvik-Lyn 16:00
FIN Tynset 3:1 Brattvåg 16:00
FIN Stjørdals-Blink 1:2 Hønefoss 16:00
FIN HamKam 1:1 Strindheim 16:00
FIN Nybergsund 1:1 Brumunddal 16:00
FIN Elverum 2:0 Rosenborg 2 17:00
Noorwegen / 2. Division - 3
FIN Førde 2:2 Stord 13:00
FIN Lysekloster 3:1 Fyllingsdalen 14:00
FIN Fana 1:3 Florø 14:00
FIN Sola 0:3 Nest-Sotra 16:00
Noorwegen / 2. Division - 4
FIN Asker 0:2 Arendal 16:00
FIN Kvik Halden 2:1 Notodden 16:00
FIN Vindbjart 3:1 Bærum 16:00
Noorwegen / 3. Division - 1
FIN Østsiden 4:0 Nordstrand 14:00
FIN Sprint-Jeløy 1:1 Sarpsborg FK 16:00
FIN Kråkerøy 4:0 Oslojuvelene 16:00
Noorwegen / 3. Division - 10
FIN Verdal 3:0 Steinkjer 16:00
FIN Rørvik 3:4 Tillerbyen 16:00
Noorwegen / 3. Division - 11
FIN Lofoten 2:0 Stålkameratene 13:00
FIN Fauske/Sprint 0:0 Sortland 15:00
Noorwegen / 3. Division - 12
FIN Hammerfest 2:2 Alta 2 15:00
FIN Skjervøy 4:0 Bossekop 15:00
FIN Salangen 3:0 Tverrelvdalen 15:00
Noorwegen / 3. Division - 2
FIN Lyn 3:0 Grei 16:00
FIN Korsvoll 5:4 Rilindja 16:00
Noorwegen / 3. Division - 3
FIN Skedsmo 2:1 Funnefoss/Vormsund 16:00
FIN Hauerseter 5:1 Årdal 16:00
FIN Aurskog-Høland 2:1 Hallingdal 16:00
FIN Sander 0:2 Gran 16:00
Noorwegen / 3. Division - 5
FIN Skarphedin 3:0 Viking 2 15:00
FIN Donn 4:1 Lura 16:00
FIN Madla 3:1 Vigør 16:00
Noorwegen / 3. Division - 6
FIN Odda 2:3 Frøyland 15:00
FIN Staal Jørpeland 2:2 Åkra 15:00
Noorwegen / 3. Division - 7
FIN Bjarg 3:2 Vestsiden-Askøy 16:00
FIN Arna-Bjørnar 0:2 Lyngbø 17:00
FIN Øystese 4:2 Gneist 17:30
Noorwegen / 3. Division - 8
FIN Herd 10:0 Surnadal 14:00
FIN KFK 1:2 Bergsøy 14:00
FIN Volda 2:2 Fjøra 15:00
FIN Træff 1:1 Stryn 15:00
FIN Sogndal 2 2:5 Spjelkavik 16:00
Noorwegen / 3. Division - 9
FIN Kattem 1:5 Gjøvik-Lyn 2 13:00
FIN Alvdal 0:5 Trygg/Lade 15:00
FIN Eidsvold TF 3:0 Sverresborg 15:00
FIN Ottestad 1:3 Heimdal 16:00
FIN HamKam 2 0:2 Strindheim 2 18:30
Noorwegen / 4. Div. - 12 Agder
FIN Froland 0:6 Våg 15:00
Noorwegen / 4. Div. - 15 Rogaland 3
FIN Kopervik 4:0 Vedavåg Karmøy 14:00
Noorwegen / 4. Div. - 16 Hordaland 1
FIN Valestrand Hjellvik 3:3 Voss 15:00
FIN Bønes 6:2 Smørås 15:00
FIN Bergen Nord 2:6 Askøy 15:00
FIN Nordhordland 0:2 Norges Handelshøgskoles 15:00
Noorwegen / 4. Div. - 17 Hordaland 2
FIN Nordre Fjell 1:5 Trott 15:00
FIN Telavåg 2:2 Sandviken 15:00
FIN Os 2 1:0 Loddefjord 15:30
Noorwegen / 4. Div. - 18 Sogn og Fjordane
FIN Bremanger 1:4 Gaular 14:00
FIN Dale 1926 1:2 Eid 16:00
Noorwegen / 4. Div. - 2 Akershus
FIN Fet 0:3 Gjelleråsen 13:00
Noorwegen / 4. Div. - 21 Trøndelag 1
FIN Bjørgan 2:4 Vuku 14:00
Noorwegen / 4. Div. - 22 Trøndelag 2
FIN Røros 1:5 Trønder-Lyn 15:00
FIN Frøya 1:2 Meldal 17:00
Noorwegen / 4. Div. - 23 Nordland
FIN Åga 0:1 Innstrandens 14:00
FIN Grane 2:2 Tverlandet 14:00
Noorwegen / 4. Div. - 24 Hålogaland
FIN Morild 7:2 Leknes 14:00
Noorwegen / 4. Div. - 25 Troms
FIN Kvaløya 0:3 Burfjord 15:00
Noorwegen / 4. Div. - 26 Finnmark
FIN Sørøy Glimt 2:2 Indrefjord 15:00
Noorwegen / 4. Div. - 3 Oslo 1
FIN NIH 1:5 Nesodden 15:00
FIN Wam-Kam 0:2 Teisen 15:00
FIN Fortuna 0:0 Ullern 2 15:00
FIN Holmlia 2:0 Sagene 15:00
FIN KFUM 2 2:0 Oldenborg 15:00
Noorwegen / 4. Div. - 4 Oslo 2
FIN Abildsø 3:3 Rommen 15:00
FIN Oslo City 1:1 Fossum 15:00
FIN Fagerborg 5:2 Grüner 15:00
FIN Majorstuen 4:3 Oppsal 2 18:00
Noorwegen / 4. Div. - 5 Oslo 3
FIN Ski 1:7 Årvoll 15:00
FIN Rustad 4:1 Heggedal 15:00
FIN Frigg 2 0:3 Kolbotn 15:00
Noorwegen / 4. Div. - 8 Indre Østland 3
FIN Eidskog 2:10 Løten 15:00
Noorwegen / 4. Div. - 9 Buskerud
FIN Slemmestad 1:1 Drafn 16:00
Noorwegen / 5. Div. - Agder 1
FIN Risør 6:1 Express 2 15:00
FIN Lillesand IL 2:4 Hisøy 16:00
Noorwegen / 5. Div. - Agder 2
FIN Søgne 2 0:2 Kvinesdal 15:00
FIN Tveit 2:5 Hidra 15:00
Noorwegen / 5. Div. - Buskerud 1
FIN Haugsbygd 6:1 Sigdal FK/Haugfoss 2 13:00
FIN Heradsbygda 2:8 Jevnaker 2 14:00
Noorwegen / 5. Div. - Buskerud 2
FIN Glassverket 3:1 Hokksund 15:00
Noorwegen / 5. Div. - Hordaland 2
FIN Søfteland 3:1 Hovding 13:00
Noorwegen / 5. Div. - Hordaland 3
FIN Ask 1:4 Halsnøy 14:00
FIN Fitjar 3:1 Laksevåg 15:00
Noorwegen / 5. Div. - Nordland 1
FIN Værøy 3:4 Røst 16:00
Noorwegen / 5. Div. - Nordland 2
FIN Sandnessjøen 2 1:3 Vega 14:00
Noorwegen / 5. Div. - Nordmøre og Romsdal
FIN Kvass/Ulvungen 1:2 CFK 13:00
FIN Bud 3:2 Måndalen 14:00
Noorwegen / 5. Div. - Rogaland 2
FIN Øvre Steinar 4:2 Vardeneset 2 14:00
Noorwegen / 5. Div. - Troms
FIN Skognes 3:0 Lyngstuva 14:00
FIN Furuflaten 4:0 Ringvassøy 14:00
FIN Sørreisa 1:2 Ullsfjord 14:00
FIN Storelva 1:3 Bardu 17:00
Noorwegen / 5. Div. - Trøndelag 1
FIN Nessegutten 0:2 Kolvereid 14:00
Noorwegen / 5. Div. - Trøndelag 2
FIN Brekken 1:0 Tolga-Vingelen 14:00
FIN Hommelvik 5:0 Ålen 14:00
Noorwegen / 5. Div. - Trøndelag 3
FIN Fosen 3:2 Astor 14:00
FIN Ørland 2:2 Jonsvatnet 15:00
Noorwegen / 5. Div. - Trøndelag 4
FIN Orkanger 9:0 KIL/Hemne 3 14:00
Noorwegen / Adeccoligaen
FIN Fredrikstad 1:0 Hødd 15:30
Noorwegen / Tippeligaen
FIN Tromsø 1:2 Sarpsborg 08 15:30
FIN Rosenborg 3:1 Molde 18:00
Noorwegen / Toppserien
FIN Arna-Bjørnar W 3:0 Vålerenga W 14:00
FIN Røa W 1:2 Kolbotn W 15:00
FIN LSK Kvinner W 0:0 Avaldsnes W 17:00
Oezbekistan / Premier League
FIN Andijon PFK 1:3 Shortan Guzor 15:00
FIN Olimaliq FK 1:0 Mashal Muborak 15:30
FIN Pakhtakor Tashkent 1:2 Neftchi Fargona 15:45
FIN Qizilqum Zarafshon 1:1 Metallurg Bekobod 16:00
FIN Nasaf Qarshi 1:1 Bunyodkor PFK 16:30
Oostenrijk / 2. Landesliga Ost
FIN ASV Vösendorf 3:2 SC Leopoldsdorf 17:00
FIN Obergänserndorf 1:2 FC Mistelbach 17:00
Oostenrijk / 2. Landesliga West
FIN FC Rohrendorf 2:3 SC Guntersdorf 16:00
FIN ASK Wilhelmsburg 2:1 SC Herzogenburg 17:00
FIN USV Atzenbrugg/H. 1:3 USC Rohrbach 17:00
FIN SK Eggenburg 4:2 SCU-GLD Kilb 17:00
Oostenrijk / Austria - Landesliga
FIN Sportunion Mauer 0:1 SC Wiener Viktoria 14:00
FIN Voitsberg 3:0 St. Anna 15:30
FIN FC Bizau 4:3 FC Andelsbuch 16:00
FIN Austria XIII 2:0 Favoritner AC 16:00
FIN Salzburger AK 1:0 Maria Alm 16:00
FIN SC Admira Dornbirn 1946 2:9 Rot-Weiß Rankweil 16:00
FIN Kirchbichl 3:2 Schönwies/Mils 16:00
FIN Bleiburg 2:1 Spittal 16:30
FIN Union Edelweiß 0:4 FC Wels 17:00
FIN Bad Schallerbach 4:2 Marchtrenk 17:00
FIN St. Martin 0:1 Donau 17:00
FIN SC Retz 1:1 Spratzern 17:00
FIN ASV 13 2:1 SC Ostbahn XI 17:00
FIN FC Höchst 2:0 Austria Lustenau II 17:00
FIN Meiningen 1:5 VfB Hohenems 17:00
FIN SC Eltersdorf 4:1 ASKÖ Klingenbach 17:00
FIN SV Neuberg 2:2 Purbach 17:00
FIN Neuhofen / Ried II 1:1 Grieskirchen 17:00
FIN St. Marienkirchen/P. 5:1 Micheldorf 17:00
FIN SV Leobendorf 5:1 ASK Kottingbrunn 17:00
FIN Zell am See 0:3 Bergheim 17:00
FIN Imst 0:2 SV Hall 17:30
FIN Mötz / Silz 2:4 Wörgl 18:00
FIN Rapid Lienz 0:4 Ferlach 18:00
FIN Maria Saal 1:2 SV Lendorf 18:00
FIN UFC Jennersdorf 3:2 Mattersburg II 18:00
FIN Völs 2:0 Jenbach 18:30
FIN Union Innsbruck 2:1 Matrei 18:30
FIN Vöcklamarkt 3:1 Sierning 18:30
FIN SC Herz Pinkafeld 1:0 Sankt Margarethen 19:00
FIN Union Perg 3:1 SV Gmunden 19:30
Oostenrijk / Austria Jugendliga U18
FIN St. Pölten U18 5:1 Burgenland U18 15:30
Oostenrijk / Regionalleague West
FIN FC Hard 2:0 TSV Neumarkt 16:00
FIN FC Dornbirn 1913 2:4 SCR Altach Amateure 16:00
FIN FC Kufstein 0:1 WSG Wattens 16:00
FIN Wacker Innsbruck Amateure 1:2 USK Anif 16:00
FIN USC Eugendorf 1:6 SC Schwaz 17:00
FIN FC Pinzgau Saalfelden 0:3 TSV St. Johann 18:00
FIN SV Seekirchen 5:3 SVG Reichenau 18:00
Oostenrijk / Women Bundesliga
FIN SKV Altenmarkt (W) 0:3 SV Neulengbach W 17:00
FIN Sturm Graz/Stattegg W 1:0 Landhaus W 18:30
Panama / Liga Nacional de Ascenso
FIN Colón C-3 3:2 Costa del Este 4:00
Paraguay / Segunda División
FIN Fernando de la Mora 2:1 Deportivo Caaguazú 21:00
Peru / Primera División Clausura
FIN Juan Aurich 1:1 FBC Melgar 3:00
FIN Sporting Cristal 3:1 Real Garcilaso 19:30
Polen / 2.division
FIN Wisla Pulawy 2:2 Energetyk ROW Rybnik 17:00
FIN Stal Mielec 0:0 Olimpia Zambrow 17:00
FIN Siarka Tarnobrzeg 2:0 GKS Tychy 17:00
FIN Radomiak Radom 1:0 Polonia Bytom 17:00
FIN Nadwislan Gora 3:2 Puszcza Niepolomice 17:00
FIN Legionovia Legionowo 0:0 Rakow Czestochowa 17:00
FIN Gryf Wejherowo 4:0 Blekitni Stargard Szczecinski 17:00
FIN Kotwica Kolobrzeg 1:0 Stal Stalowa Wola 17:00
Polen / 3.division Kujawsko - pomorsko - wielkopolska
FIN Nielba Wagrowiec 1:2 Centra Ostrow Wielkopolski 15:00
FIN Wda Swiecie 2:1 Pelikan Niechanowo 17:00
FIN Jarota Jarocin 1:1 Sokol Kleczew 17:00
FIN Sparta Brodnica 1:2 Unia Swarzedz 17:00
FIN Warta Poznan 0:0 Wlokniarz 1925 Kalisz 17:00
FIN Kujawianka Izbica Kujawska 2:1 Polonia Sroda Wielkopolska 17:00
Polen / 3.division Lodzko - mazowiecka
FIN Blekitni Raciaz 4:1 Sokol Aleksandrow Lodzki 11:00
FIN Ner Poddebice 0:2 LKS Lodz 17:00
FIN Ursus Warszawa 2:0 Pogon Grodzisk Mazowiecki 17:00
FIN Warta Sieradz 0:2 Pelikan Lowicz 17:00
FIN Warta Dzialoszyn 2:3 Legia II Warszawa 17:30
FIN MKS Polonia Warszawa 5:1 Start Otwock 19:00
Polen / 3.division Lubelsko-podkarpacka
FIN Avia Swidnik 2:0 Izolator Boguchwala 12:00
FIN MKS Lewart Lubartow 0:5 Motor Lublin 16:00
FIN Resovia 0:0 Chelmianka Chelm 17:00
FIN Polonia Przemysl 1:0 Karpaty Krosno 17:00
FIN Orleta Radzyn Podlaski 3:1 Tomasovia Tomaszow Lubelski 17:00
FIN Orzel Przeworsk 0:4 JKS 1909 Jaroslaw 17:00
FIN Piast Tuczempy 1:0 Stal Rzeszow 17:00
FIN Lublinianka Wieniawa Lublin 2:1 Sokol Sieniawa 17:00
FIN Wolczanka Wolka Pelkinska 0:2 AMSPN Hetman Zamosc 17:00
Polen / 3.division Malopolsko-swietokrzyska
FIN Unia Tarnow 2:0 Beskid Andrychow 11:00
FIN Korona II Kielce 7:2 Podhale Nowy Targ 16:00
FIN Wisla II Krakow 1:0 Poprad Muszyna 16:00
FIN Czarni Polaniec 1:2 Garbarnia Krakow 17:00
FIN KSZO 1929 Ostrowiec Sw. 4:1 Spartakus Daleszyce 17:00
FIN Hutnik Nowa Huta 0:1 Sola Oswiecim 18:00
Polen / 3.division Opolsko - slaska
FIN Ruch Zdzieszowice 1:0 BKS Stal Bielsko-Biala 17:00
FIN Pniowek Pawlowice Slaskie 0:0 GKS 1962 Jastrzebie 17:00
FIN Grunwald Ruda Slaska 6:1 Podbeskidzie II Bielsko-Biala 17:00
FIN Ruch II Chorzow 1:0 LKS Czaniec 17:00
FIN Szombierki Bytom 0:3 Rekord Bielsko-Biala 17:00
FIN Skra Czestochowa 2:2 LKS Belk 17:00
FIN Gornik II Zabrze 1:1 Odra Opole 17:00
FIN Piast II Gliwice 3:1 LZS Piotrowka 17:00
Polen / 3.division Podlasko - warminsko - mazurska
FIN Concordia Elblag 0:1 GKS Wikielec 12:00
FIN Warmia Grajewo 3:2 Drweca Nowe Miasto Lubawskie 16:00
FIN Start Dzialdowo 1:3 Huragan Morag 17:00
FIN MKS Elk 3:0 Wissa Szczuczyn 17:00
FIN Jagiellonia II Bialystok 6:1 Granica Ketrzyn 18:00
FIN Sokol Ostroda 2:1 Rominta Goldap 18:00
Polen / 3.division Pomorsko - zachodniopomorska
FIN KS Chwaszczyno 2:2 Baltyk Gdynia 15:00
FIN Lechia II Gdansk 1:1 OKS Swit Skolwin 15:00
FIN Drawa Drawsko Pomorskie 0:0 GKS Przodkowo 16:00
FIN Kaszubia Koscierzyna 2:3 Gwardia Koszalin 16:00
FIN Wierzyca Pelplin 2:1 Gryf Slupsk 17:00
Polen / I Liga Women
FIN Resovia Rzeszów W 3:0 Wanda Kraków W 12:00
FIN FC Viktoria 1889 Berlin Lichterfelde-Tempelhof W 2:6 Stomil Olsztyn W 12:00
FIN Sportowa Czwórka Radom W 4:1 Praga Warszawa W 12:00
FIN Raszyn W 1:1 Stilon Gorzów W 12:00
FIN Polonia Poznan W 3:0 Górzno W 12:00
FIN UKS Lódz W 4:0 Medyk Konin II W 12:00
Polen / Women Ekstraliga
FIN Czarni Sosnowiec (W) 5:0 GOSiR Piaseczno (W) 11:00
FIN Mitech Zywiec (W) 5:0 Zaglebie Lubin W 11:00
FIN AZS PWSZ BP W 3:1 Olimpia Szczecin W 11:00
FIN KKP Bydgoszcz (W) 0:1 Sztorm Gdansk (W) 11:00
Portugal / Júniores U19 - Championship Group
FIN Académica-U19 3:1 Rio Ave-U19 18:00
FIN Belenenses-U19 0:0 Sporting CP-U19 18:00
FIN Paços de Ferreira-U19 0:3 Vitória Guimarães-U19 18:00
FIN Benfica-U19 1:1 FC Porto-U19 18:00
Portugal / Júniores U19 - Norte Relegation
FIN Boavista-U19 6:0 Vizela-U19 18:00
FIN Gil Vicente-U19 2:4 Feirense-U19 18:00
FIN Moreirense-U19 3:3 Tondela-U19 18:00
FIN Sporting Braga-U19 2:3 Leixões-U19 18:00
Portugal / Júniores U19 - Sul Relegation
FIN Oeiras-U19 1:1 Nacional-U19 18:00
FIN Portimonense-U19 1:0 Torreense-U19 18:00
FIN Sacavenense-U19 1:0 Loures-U19 18:00
FIN União de Leiria-U19 3:2 Casa Pia-U19 18:00
Roemenie / Liga II - Seria 1 - Promotion Group
FIN Farul Constanta 2:2 Dacia Unirea Braila 10:00
FIN SC Bacau 1:1 Rapid Bucuresti 12:00
FIN Academica Clinceni 0:3 Dunarea Calarasi 12:00
Roemenie / Liga II - Seria 1 - Relegation Group
FIN Rapid Suceava 3:0 Ceahlaul Piatra Neamt 10:00
FIN ACS Berceni 3:0 Bucovina Pojorâta 10:00
FIN Gloria Buzau 0:3 CS Balotesti 10:00
Roemenie / Liga II - Seria 2 - Promotion Group
FIN FCM Baia Mare 2:4 Chindia Târgoviste 10:00
FIN FC Brasov 2:3 UTA Batrâna Doamna 10:00
FIN CS Mioveni 1:1 Gaz Metan Medias 10:00
Roemenie / Liga II - Seria 2 - Relegation Group
FIN Universitatea Cluj 1:1 Olimpia Satu Mare 10:00
FIN Râmnicu Vâlcea 2:0 Unirea Tarlungeni 10:00
FIN Soimii Pâncota 1:0 Metalul Resita 10:00
Roemenie / Liga III
FIN Unirea Jucu 1:3 Sanatatea Cluj 17:00
FIN Unirea Slobozia 3:1 Metaloglobus 17:00
FIN Inter Dorohoi 2:1 Atletico Vaslui 17:00
FIN Hunedoara 3:0 Minerul Motru 17:00
Roemenie / Superliga Feminin - Playoffs
FIN Navobi Iasi W 2:2 Vasas Femina W 10:00
FIN ASA Târgu Mures W 1:4 CFF Olimpia Cluj W 10:00
Roemenie / Superliga Feminin - Playouts
FIN AFC Fair Play W 3:15 Real Craiova W 13:00
FIN Independenta Baia Mare W 6:2 ACS Heniu W 13:00
Rusland / Division 2 - East
FIN Dynamo Barnaul 0:0 Irtysh Omsk 13:30
Schotland / East of Scotland
FIN Idunsa 0:6 Hawick Royal Albert 15:30
FIN Burntisland Shipyard 1:2 Eyemouth United 15:30
FIN Coldstream 1:3 Ormiston 15:30
Senegal / Ligue 1
FIN Gorée 2:0 Niarry Tally 18:30
Servie / Srpska Liga
FIN FK Sloga Kraljevo 0:2 Sloga Požega 17:00
FIN Vršac 2:2 FK Dolina Padina 17:00
FIN Semendria 1924 5:2 FK Mokra Gora 17:00
FIN Šumadija 1903 Kragujevac 3:2 Mihajlovac 1934 17:00
FIN SC Borussia Fulda 1:0 OFK Odžaci 17:00
FIN Sloga Despotovac 1:1 Radan 17:30
FIN Dunav Prahovo 2:1 Ozren Sokobanja 17:30
FIN Bor 0:4 Jedinstvo Bošnjace 17:30
FIN Car Konstantin 1:1 Timok 17:30
Singapore / Singapore Cup
FIN NagaWorld 0:5 Global 13:30
Slovenie / 3 liga
FIN Zagorje 1:2 Rudar Trbovlje 15:30
FIN FK Dobrovice 0:4 Maribor Ii 16:00
FIN Cerknica 1:2 Bilje 16:00
FIN Bled Hirter 1:2 Komenda 16:30
FIN NK Podvinci 0:4 Videm 17:00
FIN Jezero Medvode 1:3 Sava Kranj 17:30
FIN Ivančna Gorica 1:2 AŠK Bravo 17:30
FIN Jesenice 0:3 Ilirija 17:30
FIN Kolpa 0:3 Šobec Lesce 17:30
FIN Brinje-Grosuplje 1:0 Žiri 17:30
Slowakije / 1. liga Juniorky
FIN SK SFM Senec (YT) 2:0 ZP Sport Podbrezova (YT) 11:00
FIN SK Slovan Bratislava (YT) 4:2 MFK Zemplin Michalovce (YT) 11:00
FIN FK DAC 1904 Dunajska Streda (YT) 2:0 MSK Zilina (YT) 11:00
FIN FC VSS Kosice (YT) 0:5 FK Dukla Banska Bystrica (YT) 11:00
FIN AS Trencin (YT) 1:3 FC Nitra (YT) 11:00
FIN FC Spartak Trnava (YT) 1:1 FK Senica (YT) 11:00
FIN Partizan Bardejov (YT) 0:0 1. FC Tatran Presov (YT) 11:00
Slowakije / Divison C
FIN Zarnovica 2:1 MSK Namestovo 17:00
FIN Pohronie B 0:11 L. Hradok 17:00
FIN MSK Fomat Martin 0:1 SK Kremnicka 17:00
FIN MFK Vranov nad Toplou 0:0 V. Revistia 17:00
FIN SK Odeva Lipany 1:0 FK Krásna 17:00
FIN Velky Meder 0:0 TJ Druzstevnik Velke Ludince 17:00
FIN FK DAC 1904 Dunajska Streda 1:2 FC STK 1914 Samorin 17:00
FIN MFK Dubnica nad Vahom 2:1 Galanta 17:00
FIN Banik HN 2:3 FK Puchov 17:00
FIN LAFC Lucenec 0:0 Detva 17:00
FIN FC Spartak Trnava 1:3 KFC Komarno 17:00
Slowakije / DOXXbet liga - Promotion
FIN 1. FC Tatran Presov 0:0 FK Pohronie Ziar nad Hronom 17:00
FIN MFK Lokomotiva Zvolen 0:2 SKF Sered 17:00
Slowakije / DOXXbet liga East - Relegation
FIN OFK Teplicka nad Vahom 2:4 FK Poprad 17:00
FIN FK Spisska Nova Ves 2:0 FK Haniska 17:00
Slowakije / Women I-liga
FIN FC Union Nové Zamky W 1:3 Spartak Myjava (W) 15:00
Spanje / Copa del Rey U18
FIN Real Madrid U18 3:1 Espanyol U18 12:00
FIN Atlético Madrid U18 1:0 Athletic Club U18 16:00
Spanje / Primera División Femenina
FIN Atlético de Madrid W 1:2 Athletic Club Bilbao W 11:45
Spanje / Segunda Div. B - 2nd. Promotion - Playoffs
FIN Villarreal B 1:1 UD Logroñés 18:00
Spanje / Tercera Division
FIN CA Cirbonero 0:2 CD Cayón 17:30
FIN Ontinyent 1:0 Teruel 18:00
FIN CD Laredo 1:0 SD Zamudio 18:00
FIN Gavá 3:2 Marino de Luanco 18:00
FIN Racing Santander B 0:1 Las Palmas B 18:00
FIN Bermeo FT 3:2 CD El Ejido 2012 18:30
Thailand / Thai Premier League
FIN Chainat Hornbill 1:1 Army United 13:00
FIN Pattaya United FC 0:5 Srisaket FC 13:00
FIN Buriram United 1:0 Nakhon Ratchasima 13:00
FIN Chiangrai United FC 2:1 Siam Navy 13:00
FIN Suphanburi FC 1:2 Bangkok Glass FC 14:00
FIN Sukhothai 2:2 BEC Tero Sasana 14:00
FIN Chonburi FC 0:1 Bangkok United 14:00
FIN BBCU 1:2 Muang Thong United 15:00
FIN Osotspa M-150 Samut Prakan 4:4 Ratchaburi FC 15:00
Thailand / Thailand Division 1
FIN Samut Songkhram F.C. 0:0 PTT Rayong 13:00
FIN Ang Thong 2:0 Port FC 13:00
FIN Krabi FC 1:0 Rayong FC 13:00
FIN Bangkok FC 2:0 Lampang FC 13:00
FIN Chiangmai 3:3 Air Force Central 14:00
Thailand / Thailand Division 2
FIN Simork 3:1 Ratchaphruek College 11:00
FIN Mahasarakham United 0:0 Mukdahan Lamkhong 11:00
FIN Benjamarachutit 2:2 Marines Maptaphut 11:00
FIN Air Force Robinson 0:3 Kasetsart University 11:00
FIN Customs United 0:0 Sinthana Kabinburi 11:00
FIN Kasem Bundit University 3:0 Pathum Thani United 11:00
FIN Look Isan 2:2 Royal Thai Fleet 11:00
FIN Pathum Thani Seeker 1:0 Saraburi TRU 11:00
FIN Chaiyaphum United 1:2 Ayutthaya United 11:20
FIN Nara United 0:0 Phuket FC 11:30
FIN Uttaradit 2:1 Nan 11:30
FIN Trat FC 2:1 Nakhon Nayok 12:00
FIN Chamchuri United 2:1 Rangsit JW 12:00
FIN Hua Hin City 1:2 Krung Thonburi 12:30
FIN Ranong United 1:0 Phattalung 13:00
FIN Surat Thani 0:0 Nakhon Si Heritage 13:00
FIN Kamphaeng Phet 0:0 Lamphun Warrior 13:00
FIN Phrae United 1:2 Tak City 13:00
FIN Ubon Ratchathani 1:1 Udon Thani 13:00
FIN Auytthaya Warrior 2:2 Singburi Bangrajun 13:00
FIN Khonkaen F.C. 2:1 Amnat Poly United 14:00
Tsjechie / 1. liga U19
FIN Budejovice U19 2:0 Viktoria Plzen U19 12:00
FIN MFK OKD Karviná U19 1:1 Bohemians 1905 U19 12:00
FIN Mlada Boleslav U19 1:1 Slovan Liberec U19 12:00
FIN Slavia Praha U19 2:1 Banik Ostrava U19 12:00
FIN Slovenia-U19 1:0 Opava U19 12:00
FIN Sparta Prague U19 1:1 Jihlava U19 12:00
FIN Teplice U19 0:4 Pribram U19 12:00
Tsjechie / Czech Republic 4. Liga
FIN Lovosice 5:0 Litomerice 10:15
FIN Motorlet Praha 3:0 1.FC Karlovy Vary 10:15
FIN SK Hranice 1:0 Vsetín 16:30
FIN Velke Mezirici 2:2 Dolní Benešov 16:30
FIN Lokomotiva Petrovice 1:1 FC TVD Slavicin 16:30
FIN Odra Petrkovice 0:4 Krnov 16:30
FIN FC Slovan Rosice 5:0 Slavoj Polná 16:30
FIN Uherský Brod 2:2 Hodonín-Šardice 16:30
FIN FC Blansko 3:0 Ždírec nad Doubravou 16:30
FIN Sokol Živanice 2:0 Sokol Družba Suchdol 17:00
FIN Baník Souš 2:2 Kladno 17:00
FIN Litvínov 2:3 Sokol Libiš 17:00
FIN Nové Strašecí 1:1 Milevsko 17:00
FIN SK Senco Doubravka 3:1 FC Rokycany 17:00
FIN FK OEZ Letohrad 1:0 Sparta Kutná Hora 17:00
FIN Vysoké Mýto 1:0 TJ Sokol Jablonec nad Jizerou 17:00
Tsjechie / Czech Republic Women's Cup
FIN Sparta Praha W - : - SK Slavia Praha W 17:00
Tsjechie / Czech Republic. 5 Liga
FIN Hvezda Cheb 1:0 Chodov 11:15
Tsjechie / II Liga
FIN MFK Frydek Mistek 3:1 SFC Opava 17:00
FIN FK Pardubice 3:2 FK Banik Sokolov 17:00
FIN Taborsko 5:1 Usti nad Labem 17:00
FIN SK Slovan Varnsdorf 2:3 MFK OKD Karvina 17:00
FIN SK Dynamo Ceske Budejovice 2:4 FC Graffin Vlasim 17:00
FIN Sigma Olomouc II 0:0 FK Fotbal Trinec 17:00
FIN SC Znojmo 8:1 FK Slavoj Vysehrad 17:00
Tsjechie / Women I. liga
FIN Dukla Praha (W) 2:0 Viktoria Plzen (W) 10:30
FIN Bohemians Praha (W) 0:7 SK Slavia Praha W 10:30
FIN Sparta Praha W 1:0 Slovacko (W) 14:00
Uruguay / Primera División Clausura
FIN Liverpool 1:0 Villa Teresa 20:00
FIN Fénix 1:0 El Tanque Sisley 20:00
FIN Danubio 1:4 Montevideo Wanderers 20:00
FIN Racing de Montevideo 0:0 Juventud 20:30
FIN Rentistas 2:0 Nacional 20:30
Uruguay / Segunda Division
FIN Central Español 1:0 Rampla Juniors 15:00
FIN Canadian 1:3 Atenas 20:00
FIN Club Atlético Torque 3:3 Miramar Misiones 20:00
FIN Oriental 0:0 Progreso 20:00
Venezuela / U20 League
FIN Trujillanos U20 3:1 Deportivo JBL U20 19:30
Verenigde Staten / Major League Soccer
FIN Sporting Kansas City 0:1 DC United 3:38
Verenigde Staten / NASL - Spring Season
FIN Ottawa Fury 1:2 Fort Lauderdale Strikers 1:00
Verenigde Staten / NWSL
FIN Western NY Flash W 4:0 Boston Breakers W 1:00
Verenigde Staten / PDL
FIN Saint Louis U23 0:1 Albuquerque Sol 0:00
FIN Baltimore Bohemians 1:1 Evergreen 1:00
FIN Western Mass Pioneers 1:2 Portland Phoenix 1:30
FIN Derby City Rovers 3:0 TFC Academy 1:30
FIN Dayton Dutch Lions 0:4 K-W United 1:30
FIN Calgary Foothills 4:0 Portland Timbers III 3:00
FIN Las Vegas Mobsters 2:2 Burlingame Dragons 4:30
FIN Michigan Bucks 3:0 Cincinnati Dutch Lions 18:00
FIN IMG Academy 1:4 Floridians 22:00
Verenigde Staten / USL
FIN Colorado Springs 1:1 Orange County Blues 3:00
Wit-Rusland / Pershaya Liga
FIN FC Smolevichi 0:2 FC Luch Minsk 13:00
FIN Zvezda Minsk 2:3 Khimik Svetlogorsk 15:00
FIN FK Lida 1:1 FC Baranovichi 15:00
FIN FK Slonim 0:2 FC Gomel 15:00
Zuid-Korea / FA Cup Korea
FIN Pyeongchang FC 2:1 Chunnam Youngkwang 7:00
FIN Cheonan City 1:1 Jeonju Citizen 8:00
FIN Yangju Citizen 3:2 Gyeongju Citizen 10:00
Zuid-Korea / K League
FIN Seongnam Ilhwa Chunma 0:1 Incheon United 7:00
FIN Jeju United 1:2 Ulsan Hyundai Horang-i 8:00
FIN Gwangju FC 1:0 Suwon City 9:00
Zuid-Korea / K League Challenge
FIN Busan Ipark 0:0 Daejeon Citizen 9:00
FIN Bucheon FC 1995 0:1 Chungju Hummel 12:00
Zuid-Korea / K3 League
FIN Pyeongchang FC 2:1 Jeonnam Yeonggwang 7:00
FIN FC Seoul 0:3 Gimpo Citizen FC 7:00
FIN Yangju FC 3:2 Gyeongju Citizen 7:00
FIN Jungnang Chorus Mustang 2:1 Buyeo FC 7:00
FIN Paju Citizen 2:0 Chuncheon FC 7:00
FIN Hwaseong FC 3:2 Chungbuk Cheongju 7:00
FIN Yangpyeong FC 3:0 FC Uijeongbu 7:00
FIN Cheonan FC 1:1 Jeonju Citizen 7:00
FIN Goyang Hi FC 2:3 Icheon Citizen 7:00
Zweden / Allsvenskan
FIN Östersunds FK 1:4 Malmö FF 16:00
FIN Jönköpings Södra 1:1 GIF Sundsvall 16:00
FIN AIK 0:0 Örebro SK 16:00
Zweden / Damallsvenskan
FIN Kvarnsvedens IK W 2:2 Djurgårdens IF FF W 14:00
FIN Mallbackens IF Sunne W 0:3 Kopparbergs Göteborg FC W 15:00
Zweden / Div - 5 Småland Sydvästra
FIN Hallaryds IF 1:12 Burseryds IF 15:00
Zweden / Div 1 - Norra
FIN Umeå FC 2:0 Västerås SK FK 15:00
FIN Akropolis IF 2:0 BK Forward 16:00
FIN Carlstad United BK 0:1 Team TG FF 16:00
FIN IF Brommapojkarna 2:1 IK Sleipner 16:00
Zweden / Div 1 - Södra
FIN Qviding FIF 2:0 Tvååkers IF 16:00
Zweden / Div 2 - N Götaland
FIN Vänersborgs FK 2:3 Rynninge IK 15:00
FIN IFK Kumla 4:0 Kortedala IF 15:00
FIN Gunnilse IS 4:1 Örebro Syrianska IF 16:00
FIN Grebbestads IF 0:3 Karlstad BK 16:00
FIN IK Gauthiod 0:0 Stenungsunds IF 16:00
Zweden / Div 2 - N Svealand
FIN Västerås IK 0:3 Skiljebo SK 13:00
FIN Boo FF 2:3 Sundbybergs IK 14:00
FIN IK Franke 4:1 Kvarnsvedens IK 15:00
FIN Gamla Upsala SK 0:2 Värmdö IF 16:00
Zweden / Div 2 - Norrland
FIN Valbo FF 4:0 Gällivare Malmbergets FF 14:00
FIN IFK Timrå 3:1 Skellefteå FF 15:00
FIN Morön BK 3:0 Ånge IF 16:00
FIN Friska Viljor FC 3:0 Strömsbergs IF 16:00
Zweden / Div 2 - S Götaland
FIN Kvarnby IK 2:0 BW 90 IF 14:00
FIN Asarums IF FK 3:0 FC Rosengård 16:00
FIN Hässleholms IF 1:0 BK Olympic 16:00
FIN Lunds BK 1:2 FK Karlskrona 16:00
FIN Torns IF 4:4 IFK Hässleholm 16:00
Zweden / Div 2 - S Svealand
FIN Smedby AIS 1:1 Vimmerby IF 14:00
FIN Assyriska IF i Norrköping 2:1 Motala AIF FK 15:00
FIN FC Linköping City 2:1 IFK Aspudden-Tellus 16:00
FIN Södertälje FK 1:3 IF Sylvia 16:00
Zweden / Div 2 - V Götaland
FIN Vinbergs IF 2:0 Tenhults IF 14:00
FIN Högaborgs BK 1:0 Eskilsminne IF 14:00
FIN Laholms FK 1:2 Helsingborgs IF Akademi 15:00
FIN Höganäs BK 3:2 Torslanda IK 15:00
FIN Dalstorps IF 0:1 Sävedalens IF 15:00
FIN Assyriska BK 1:4 Ullareds IK 16:00
Zweden / Div 3 - M Götaland
FIN Holmalunds IF 0:1 IFK Falköping FF 15:00
Zweden / Div 3 - M Norrland
FIN Gimonäs Umeå IF 1:2 Frösö IF 14:00
FIN Gottne IF 5:2 Sollefteå GIF FF 14:00
Zweden / Div 3 - N Norrland
FIN Robertsfors IK 2:5 Kiruna FF 13:00
FIN Bergnäsets AIK 2:1 Rönnskär Railcare IF 13:30
FIN IFK Arvidsjaur 3:2 Notvikens IK 14:00
FIN Hemmingsmarks IF 5:1 IFK Kalix 14:00
FIN Täfteå IK 2:0 Hedens IF 14:00
FIN Ohtana/Aapua FF 1:1 IFK Umeå 16:00
Zweden / Div 3 - NÖ Götaland
FIN Assyriska Turab. IK JKP. 4:1 Kuddby IF 13:00
FIN Myresjö/Vetlanda FK 2:0 BK Derby 14:00
FIN Hjulsbro IK 2:0 Boxholms IF 14:00
FIN Högsby IK 4:2 IK Tord 14:00
FIN Malmslätts AIK 0:3 AFK Linköping 15:00
FIN Nässjö FF 3:2 Borens IK 15:00
Zweden / Div 3 - NV Götaland
FIN IK Svane 1:1 Lerums IS 13:00
Zweden / Div 3 - Ö Svealand
FIN Upsala IF 1:1 IFK Stockholm 14:00
FIN Enebybergs IF 1:1 IFK Lidingö FK 14:00
FIN Riala GoIF 1:3 Juventus IF 14:00
FIN Vallentuna BK 4:1 Märsta IK 14:00
FIN Täby FK 0:2 IF VP Uppsala 14:00
Zweden / Div 3 - S Götaland
FIN IK Wormo 3:1 IFK Trelleborg 13:00
FIN GIF Nike 0:2 Nosaby IF 14:00
FIN Kulladals FF 0:2 Österlen FF 14:00
FIN Ifö Bromölla IF 3:1 Tomelilla IF 14:00
Zweden / Div 3 - S Norrland
FIN Korsnas IF FK 0:1 Iggesunds IK 14:00
FIN Hofors AIF 2:0 Dala-Järna IK 14:00
FIN Bollnas GIF FF 3:1 Sala FF 15:00
FIN Strands IF 3:1 Avesta AIK 16:00
FIN Hille IF 0:3 Ytterhogdals IK 16:00
Zweden / Div 3 - S Svealand
FIN FC Stockholm Internazionale 4:2 Järna SK 14:00
FIN IFK Haninge/Brandbergen 1:0 IK Viljan 14:00
FIN Lindö FF 0:3 Ekerö IK 14:00
FIN FOC Farsta 2:2 Dalhem IF 14:00
FIN Trosa-Vagnhärads SK 2:1 Hanvikens SK 15:00
Zweden / Div 3 - SÖ Götaland
FIN Räppe GOIF 2:1 Växjö United FC 15:00
FIN Glömminge IF 0:0 Älmhults IF 15:00
Zweden / Div 3 - SV Götaland
FIN Hittarps IK 5:0 Kungsbacka IF 12:00
FIN Stafsinge IF 4:2 IFK Fjärås 14:00
FIN Kågeröds BoIF 1:2 Klippans Förenade FF 14:00
FIN Vejby IF 2:4 Varbergs GIF FK 15:00
FIN Lerkils IF 0:1 Älvsborg FF 15:00
Zweden / Div 3 - V Svealand
FIN Säffle FF 4:0 MD FF Köping 14:00
FIN Nordvärmland FF 5:1 KB Karlskoga FF 16:00
Zweden / Div 4 - Dalarna
FIN Forssa BK 2:0 IF Tunabro A 13:00
FIN Vansbro AIK FK 1:1 Nyhammars IF A 15:00
FIN Husby AIK A 1:1 Ludvika FK 15:00
FIN Slätta SK A 3:3 Saters IF FK 15:00
FIN Bullermyrens IK A 1:0 Malungs IF A 15:00
Zweden / Div 4 - Göteborg B
FIN IFK Björkö 3:1 Styrsö BK 14:00
Zweden / Div 4 - Blekinge
FIN Jämjö GoIF 3:0 Jämshögs IF 13:00
FIN Rödeby AIF 1:5 Karlskrona AIF 15:00
FIN Ronneby BK 1:0 FK Sölvesborg United 15:00
Zweden / Div 4 - Bohuslän/Dalsland
FIN Vallens IF 2:0 Ödsmåls IK 12:45
FIN Skärhamns IK 1:2 IF Viken 15:00
Zweden / Div 4 - Gotland
FIN Fardhem Garda BK 3:2 Visby AIK 15:00
FIN Hangvar SK 4:0 Dalhem IF B 15:00
FIN IF Hansa-Hoburg 0:3 IFK Visby 15:00
Zweden / Div 4 - Norrbotten Norra
FIN Pålänge GIF 2:1 Övertorneå SK 14:00
Zweden / Div 4 - Norrbotten Södra
FIN Munksund Skuthamn SK 3:1 Piteå IF 2 13:30
FIN Infjärdens SK 1:0 Harads IF 16:30
Zweden / Div 4 - Örebro
FIN Yxhults IK 2:0 Latorps IF 15:00
Zweden / Div 4 - Skåne Norra
FIN Helsingborgs Östra IF 3:2 Eslövs BK 13:00
FIN Ödåkra IF 1:0 Råå IF 14:00
FIN IFK Osby 4:6 Tågarps AIK 15:00
FIN Ekets GoIF 0:3 Vinslövs IF 15:00
FIN Glumslövs FF 2:0 Bjuvstorps FF 16:00
Zweden / Div 4 - Skåne Östra
FIN Skånekurd FF 4:1 IFK Simrishamn 12:00
FIN Staffanstorps GIF 3:2 Hörby FF 13:00
FIN Lunnarps BK 0:3 Önneköps IF 14:00
FIN Åhus Horna BK 2:0 Öja FF 15:00
Zweden / Div 4 - Skåne Sydvästra
FIN BK Höllviken 0:1 FBK Balkan 14:00
FIN KSF Kosova 0:0 Bjärreds IF 14:00
FIN Husie IF 1:2 FC Trelleborg 15:00
Zweden / Div 4 - Småland Elit Östra
FIN Kalmar AIK FK 0:1 Västerviks FF 15:00
FIN Gullringens GoIF 0:2 Hovmantorp GoIF 15:00
Zweden / Div 4 - Småland Elit Västra
FIN Waggeryds IK 1:2 Råslätts SK 15:00
FIN Annebergs GIF 1:4 Habo IF 15:00
Zweden / Div 4 - Småland Nordöstra
FIN Sävsjö FF 1:1 AFC 14:00
FIN Tjust IF FF 0:3 Tranås FF 15:00
Zweden / Div 4 - Småland Sydöstra
FIN Runsten/Möck. IF 2:1 Mörbylånga GoIF 14:00
Zweden / Div 4 - Södermanland
FIN Oxelösunds IK 5:0 Triangelns IK 14:00
FIN Tystberga GIF 1:6 Katrineholms SK FK 15:00
Zweden / Div 4 - Stockholm Mellersta
FIN Ekerö BoIS 1:1 Ingarö IF 13:00
FIN Hallonbergens IF 2:1 FC Krukan 15:00
Zweden / Div 4 - Stockholm Norra
FIN Viggbyholms IK FF 1:3 Hässelby SK FF 13:00
FIN IFK Österåker FK 4:2 Bele Barkarby FF 14:00
FIN IFK Viksjö 1:0 Kungsängens IF 16:00
FIN IFK Vaxholm 7