Results

Duitsland / Bundesliga
FIN Sport-Club Freiburg 2:1 Bayer 04 Leverkusen 15:30
FIN FC Schalke 04 1:1 RB Leipzig 17:30
Engeland / Premier League
FIN Burnley 0:2 Manchester United 15:15
FIN Liverpool 1:2 Crystal Palace 17:30
Nederland / Eredivisie
FIN FC Utrecht 1:0 Roda JC 12:30
FIN Sparta Rotterdam 0:1 ADO Den Haag 14:30
FIN Vitesse 0:2 Feyenoord 14:30
FIN PSV Eindhoven 1:0 Ajax 16:45
Spanje / LaLiga
FIN Real Sociedad 1:0 Deportivo La Coruña 12:00
FIN Celta de Vigo 0:1 Real Betis 16:15
FIN Las Palmas 1:1 Alavés 18:30
FIN Real Madrid 2:3 FC Barcelona 20:45
Duitsland / 2.Bundesliga
FIN Eintracht Braunschweig 2:0 VfL Bochum 1848 13:30
FIN SV Sandhausen 4:0 Karlsruher SC 13:30
FIN FC Würzburger Kickers 1:1 1. FC Nürnberg 13:30
Engeland / The Championship
FIN Aston Villa 1:0 Birmingham City 13:00
Spanje / Segunda Division
FIN Numancia 1:1 Tenerife 12:00
FIN Mirandés 0:1 Zaragoza 16:00
FIN Mallorca 1:1 Córdoba 16:00
FIN Reus Deportiu 0:0 Alcorcón 18:00
FIN Almería 2:1 Sevilla Atlético 18:00
Engeland / FA Cup
FIN Manchester City 1:1 Arsenal 16:00
Albanie / Albania League 1
FIN KS Burreli 0:1 Besëlidhja Lezhë 16:00
Albanie / Superliga
FIN FK Kukësi 4:1 KF Tirana 16:00
FIN KF Laçi 1:5 Skënderbeu Korçë 16:00
FIN KF Partizani Tirana 5:1 Teuta Durrës 19:00
Andorra / 1a Divisió
FIN FC Encamp 3:1 Ordino 12:00
FIN FC Santa Coloma 1:0 UE Santa Coloma 12:00
Argentinie / Argentino A - 2nd Phase Group A
FIN Def. de Belgrano VR 1:0 Alvarado 21:00
Argentinie / Argentino A - 2nd Phase Group B
FIN Gimnasia y Tiro 2:1 Unión Aconquija 21:30
Argentinie / Argentino A - Reválida 1 Group A
FIN Rivadavia de Lincoln 0:0 Deportivo Maipú 21:00
Argentinie / Argentino A - Reválida 1 Group B
FIN Gutiérrez de Mendoza 0:1 Juventud U San Luis 21:00
FIN San Lorenzo Alem 3:1 Concepción FC 21:30
Argentinie / Argentino A - Reválida 1 Group C
FIN Gimnasia Concepción 1:1 Def. de Pronunciamiento 21:00
Argentinie / Prim B Nacional
FIN Brown de Adrogué 1:2 Nueva Chicago 17:05
FIN Atlético Paraná 0:1 Argentinos Juniors 18:15
FIN Almagro 1:1 Flandria 20:30
FIN Villa Dálmine 1:3 Instituto 20:30
FIN Guillermo Brown 1:0 Gimnasia de Jujuy 21:00
FIN Ferro Carril Oeste 7:2 Juventud U Gualeguaychú 21:00
FIN Boca Unidos 1:1 Independiente Rivadavia 21:00
Argentinie / Primera C Metropolitana
FIN Central Córdoba 0:1 Defensores Unidos 20:30
FIN Sportivo Italiano 1:1 Deportivo Merlo 20:30
Argentinie / Primera D Metropolitana
FIN Lugano 1:2 Leandro N. Alem 16:00
FIN Deportivo Muñíz 0:0 Liniers 20:30
FIN Argentino de Rosario 2:0 Ituzaingó 20:30
Argentinie / Primera División
FIN Rosario Central 2:1 Gimnasia de La Plata 1:30
FIN Estudiantes de La Plata 1:1 Huracán 20:15
FIN Atlético Rafaela 0:0 Boca Juniors 21:15
Armenie / Premier League
FIN FC Shirak 0:1 Alashkert FC 15:00
Australie / A-League Play-off
FIN Melbourne City FC 0:2 Perth Glory FC 11:00
Australie / ACT Premier League
FIN Gungahlin United 1:0 Tuggeranong Utd 7:00
FIN Cooma Tigers 1:7 Canberra Olympic 7:00
Australie / Brisbane Capital League 1
FIN Bayside United 0:3 Mount Gravatt Hawks SC 9:00
Australie / Brisbane Premier league
FIN Capalaba Bulldogs 1:2 Rochedale Rovers 8:30
Australie / Brisbane Reserves Premier League
FIN Capalaba Res. Reserves 1:2 Rochedale Rovers Res Reserves 6:15
Australie / New South Wales
FIN Manly United 3:3 Rockdale City Suns 7:00
FIN Wollongong Wolves FC 2:0 Hakoah Sydney 7:00
FIN Sydney Olympic 2:3 Blacktown City Demons 7:00
Australie / New South Wales. League 2
FIN Hills Brumbies 3:1 Mount Druit Town Rangers 11:30
Australie / Northern NSW
FIN Charlestown City Blues 1:2 Lambton Jaffas 6:30
FIN Weston Workers Bears 2:2 Newcastle Jets Youth 6:30
Australie / NPL U20
FIN St. Albans Saints U20 1:3 FC Bulleen Lions U20 4:30
FIN Weston Workers U20 0:4 Emerging Jets U18 4:30
FIN Charlestown C. Blues U20 2:0 Lambton Jaffas U20 4:30
FIN Sydney Olympic U20 1:6 Blacktown City U20 4:45
FIN Wollongong Wolves U20 3:1 Sydney City East U20 5:00
FIN Manly United U20 1:2 Rockdale City Suns U20 5:00
FIN Cooma Tigers U20 0:4 Canberra Olympic U20 5:00
FIN Gungahlin U20 1:1 Tuggeranong United U20 5:00
FIN Olympic U20 2:1 SWQ Thunder U20 9:00
Australie / Queensland Australian Football League Women
FIN Souths United W 5:0 Sunshine Coast W 6:00
FIN Peninsula Power W 4:1 The Gap W 10:00
Australie / Queensland League
FIN Brisbane Olympic 4:0 South West Thunder 11:00
Australie / Tasmania Premiere League
FIN South Hobart 7:1 Launceston City 6:00
Australie / Victoria League
FIN St. Albans Saints 1:2 FC Bulleen Lions 7:00
FIN South Melbourne 1:0 Hume City 8:00
Australie / Victorian Women Premier League
FIN South Melbourne W 5:2 Senior NTC W 5:30
FIN Alamein FC W 4:3 Box Hill United SC W 7:00
FIN Bayside United FC W 0:7 Calder United W 10:30
Azerbeidzjan / Premier League
FIN AZAL Baku 1:2 Kapaz Ganja 15:00
FIN FK Karabakh 2:1 Sumgayit Sheher Sumgayit 15:00
FIN Zira FK 2:2 PFC Neftchi 15:00
Bahrein / Premier League
FIN Al Hala 1:1 Al Muharraq 17:45
FIN Malkiya 2:1 Al Hadd 17:45
Barbados / Premier League
FIN Waterford Compton 2:2 Brittons Hill 1:00
Belgie / Belgian First Division A - Playoffs 1
FIN RSC Anderlecht 2:0 Club Brugge KV 18:00
Belgie / Belgian First Division A - Playoffs 2B
FIN KRC Genk 6:0 Mouscron-Peruwelz 20:00
Belgie / Belgium Provincial league
FIN Herk 2:4 K Bilzerse Waltwilder VV 14:30
FIN Kortemark 1:2 Lauwe 15:00
FIN Wingene 4:0 White Star Adinkerke 15:00
FIN Oostduinkerke 1:2 KSK Voorwaarts Zwevezele 15:00
FIN Oostnieuwkerke 3:1 Eernegem 15:00
FIN RC Waregem 1:1 Oostkamp 15:00
FIN Rumbeke 2:2 Westkapelle 15:00
FIN Damme 1:3 Wielsbeke 15:00
FIN RC Lauwe 2:0 Sassport Boezinge 15:00
FIN Assesse 1:1 ES de la Molignée 15:00
FIN Rochefort 1:3 Wépion 15:00
FIN Fosses 1:5 RFC Spy 15:00
FIN RUS Loyers 1:2 Arquet 15:00
FIN Pesche 1:1 Grand-Leez 15:00
FIN Anhée 0:3 Meux II 15:00
FIN Flavion Sport 2:1 Ligny 15:00
FIN Royal Cercle Sportif Andennais 1:3 Nismes 15:00
FIN Lutlommel 2:3 Bree 15:00
FIN Melo Zonhoven 0:2 Racing Peer 15:00
FIN Beringen 1:3 Zonhoven 15:00
FIN Huvo Jeuk 3:1 KFC Heur Tongeren 15:00
FIN Landen 3:1 HIH Hoepertingen 15:00
FIN Bregel Sport 5:3 Zepperen 15:00
FIN Eendracht Termien 0:3 Vlijtingen 15:00
FIN Amay 1:0 Stockay-Warfusée 15:00
FIN URSL Visé 0:0 AC Hombourg 15:00
FIN Espoir Minerois 2:1 Aubel 15:00
FIN JS Fizoise 4:1 Xhoffraix 15:00
FIN Stade Disonais 1:2 R. Banneux FC 15:00
FIN Weywertz 3:1 Royale Alliance Mélen-Micheroux 15:00
FIN Raeren 3:2 ES Wanze / Bas-Oha 15:00
FIN Milanello Milmort 2:0 Beaufays 15:00
FIN Péruwelz 2:3 Houdeng 15:00
FIN Courcelles 2:1 Gosselies Sports 15:00
FIN CS Pays Vert Ostiches Ath 2:1 Ransart 15:00
FIN SG-Tertre-Hautrage 6:0 Montkainoise 15:00
FIN Soignies Sports 1:2 Stade Brainois 15:00
FIN PAC Buzet 2:0 RAS Monceau 15:00
FIN Estinnoise 2:7 Pâturages 15:00
FIN Binche 3:1 Belœil 15:00
FIN Hoeilaart 5:0 Royal Scup Dieleghem Jette 15:00
FIN Stockel 0:0 Renaissance Schaerbeek 15:00
FIN Schaerbeek-Evere 0:1 Kampenhout 15:00
FIN H.O. Veltem 3:0 Houtem 15:00
FIN Racing Butsel 2:1 Braine 15:00
FIN Strombeek 1:0 Sporting Bruxelles 15:00
FIN Liedekerke 2:3 Grez-Doiceau 15:00
FIN FC Berlaar-Heikant 1:6 White Star Bruxelles 15:00
FIN Berg en Dal 2:1 VC Herentals 15:00
FIN De Kempen 1:1 Zwijndrecht 15:00
FIN Rapid Leest 2:3 Schriek 15:00
FIN Ternesse 3:3 KSK Retie Branddonk 15:00
FIN Antonia 1:0 Groen Rood Katelijne 15:00
FIN FC Oppuurs 1:2 KFC Brasschaat 15:00
FIN Lille 4:1 K Lyra TSV 15:00
Belgie / Derde Klasse A
FIN K.SV.Bornem 1:1 R.RC.Gent-Zeehaven 15:00
FIN KSK Halle 2:6 K.Olsa Brakel 15:00
FIN KRC Harelbeke 0:2 FC Gullegem 15:00
FIN K.FC.Izegem 2:1 SC.Eendracht Aalst 15:00
FIN R.Knokke FC 3:0 VK Westhoek 15:00
FIN KSC Menen 3:1 Torhout 1992 KM. 15:00
FIN K.Sint-Eloois-Winkel Sp. 1:1 K.FC.Sparta Petegem 15:00
FIN K.SV.Temse 2:0 Sportkring Sint-Niklaas 15:00
Belgie / Derde Klasse B
FIN K.Rupel Boom FC. 3:0 RC Hades 15:00
FIN R.Cappellen FC. 1:1 K.SC. Grimbergen 15:00
FIN KFC Duffel 1:5 K.Berchem Sport 2004 15:00
FIN K.Londerzeel SK. 1:2 KVV THES Sport 15:00
FIN Spouwen-Mopertingen 6:4 Olympia Wijgmaal 15:00
FIN K.VK. Tienen 2:1 Tempo Overijse 15:00
FIN KV.Woluwe-Zaventem 3:2 Hoogstraten VV. 15:00
FIN Zwarte Leeuw 3:1 K.Bocholter VV. 15:00
Belgie / Third Amateur Division
FIN Sint-Lenaarts 1:1 K.Diegem Sport 15:00
FIN Nijlen 3:2 Eppegem 15:00
FIN Houtvenne 1:1 SC Leopoldsdorf 15:00
FIN Diest 0:3 Wellen 15:00
FIN Esperanza Pelt 2:3 KSC City Pirates 15:00
FIN Vosselaar 1:0 K.V. Turnhout 15:00
FIN Helson Helchteren 0:1 Sterrebeek 15:00
FIN Berlare 2:1 Sint-Gillis Waas 15:00
FIN Pepingen 2:2 Dikkelvenne 15:00
FIN Wetteren-Kwatrecht 1:3 Merelbeke 15:00
FIN RC Lebbeke 3:1 Mariekerke 15:00
FIN OMS Ingelmunster 3:0 K. Wolvertem SC. 15:00
FIN K.SK.Ronse 1:1 Ninove 15:00
FIN RES Durbuy 1:0 Aische 15:00
FIN Herstal 0:1 Longlier 15:00
FIN Richelle United 0:2 Cointe-Liège 15:00
FIN Bertrix 3:2 RFC HUY 15:00
FIN Verlaine 2:1 Warnant 15:00
FIN Lorraine Arlon 2:5 Aywaille 15:00
FIN SC Waterloo 1:3 RWDM 15:00
FIN Francs Borains 0:0 Léopold 15:00
FIN Jeunesse Tamines 0:0 Entité Manageoise 15:00
FIN RFC Tournai 3:5 Rebecq 15:00
FIN Solre-sur-Sambre 2:3 Albert Quévy-Mons 15:00
FIN Onhaye 3:2 Profondeville 15:00
FIN Ganshoren 0:0 Racing Jet Wavre 15:00
FIN K.RC.Mechelen 2:1 Jezero 15:00
FIN Vlamertinge 1:1 Eendracht Wervik 15:00
FIN Jong Lede 3:1 KFC Eendracht Zele 15:00
FIN Mormont 1:2 Tilleur 15:00
Bolivia / LFPB
FIN Sport Boys Warnes 3:4 Blooming 21:00
Botswana / Premier League
FIN Centre Chiefs 3:1 Gilport Lions 16:00
Brazilie / Alagoano - Championship Playoffs
FIN CRB 2:1 Murici 21:00
FIN ASA 1:2 CSA 21:00
Brazilie / Amazonense
FIN Rio Negro AM 1:2 Manaus 0:00
FIN Nacional AM 2:1 Holanda 1:00
Brazilie / Baiano - Championship Playoffs
FIN Vitória 5:0 Vitória da Conquista 21:00
Brazilie / Brasiliense - Championship Playoffs
FIN Ceilândia 2:1 Paracatu 20:30
FIN Brasiliense 4:1 Sobradinho 20:30
Brazilie / Campeonato Carioca U20
FIN Vasco da Gama U20 3:0 Flamengo U20 15:00
Brazilie / Campeonato Paulista Serie B
FIN Barcelona RJ 2:2 Itararé 15:00
Brazilie / Carioca - Semi Finals
FIN Fluminense 3:0 Vasco da Gama 0:00
FIN Flamengo 2:1 Botafogo 21:00
Brazilie / Catarinense - 2nd Phase
FIN Almirante Barroso 2:1 Atlético Tubarão 21:00
FIN Internacional SC 2:0 Avaí 21:00
FIN Figueirense 1:3 Metropolitano 21:00
Brazilie / Gaúcho 2nd. Division - Group A
FIN Guarani VA 1:0 Aimoré 16:00
FIN Santa Cruz RS 0:1 Avenida 16:00
Brazilie / Goiano - Playoffs
FIN Goiás 0:0 Atlético Goianiense 21:00
Brazilie / Matogrossense - Play Offs
FIN Cuiabá 1:0 Luverdense 21:00
Brazilie / Mineiro - Playoffs
FIN Atlético Mineiro 3:0 URT 21:00
Brazilie / Paraibano - Championship Playoffs
FIN Botafogo PB 1:0 Atlético Cajazeirense 21:00
Brazilie / Paranaense - Playoffs
FIN Coritiba 3:1 Cianorte 21:00
Brazilie / Paulista (A-2)
FIN Capivariano 6:0 União Barbarense 21:00
FIN Rio Claro 2:1 Sertãozinho 21:00
FIN Oeste 1:2 Juventus SP 21:00
FIN Batatais 1:0 Guarani de Campinas 21:00
FIN Barretos 3:2 Velo Clube 21:00
FIN Água Santa 4:1 Taubaté 21:00
FIN São Caetano 2:3 Penapolense 21:00
FIN Bragantino 3:1 Votuporanguense 21:00
FIN XV de Piracicaba 2:1 Portuguesa SP 21:00
FIN Mogi Mirim 1:2 Rio Preto 21:00
Brazilie / Paulista (A-3) - Playoffs
FIN Portuguesa Santista 1:1 Olímpia 0:00
Brazilie / Paulista - Playoffs
FIN Palmeiras 1:0 Ponte Preta 0:00
FIN Corinthians 1:1 São Paulo 21:00
Brazilie / Paulista Women
FIN Osasco Audax W 2:2 Ponte Preta W 20:00
FIN Francana W 0:6 Ferroviária W 20:00
FIN CA Juventus W 0:1 Taubaté W 20:00
FIN Botafogo SP W 2:1 Rio Branco SP W 20:00
Brazilie / Pernambucano - Playoffs
FIN Salgueiro 2:0 Santa Cruz Recife 0:00
FIN Náutico 1:1 Sport Recife 21:00
Brazilie / Piauiense
FIN Picos 2:0 Piauí 1:00
Brazilie / Potiguar - Championship Final
FIN Globo FC 0:1 ABC 0:30
Bulgarije / Parva Liga - Championship Group
FIN Cherno More 3:2 Lokomotiv Plovdiv 16:45
FIN CSKA Sofia 1:1 Ludogorets 19:00
Chili / Primera B
FIN Coquimbo Unido 1:0 San Marcos 0:00
FIN Ñublense 2:0 Deportes Copiapó 21:00
FIN Santiago Morning 3:2 Iberia 21:30
Chili / Primera División
FIN Everton del Vina 2:2 Audax Italiano 1:30
FIN Palestino 3:2 Cobresal 17:00
FIN San Luis 1:0 Colo Colo 20:30
Chili / Segunda División
FIN Club Deportivo Deportes Valdivia 1:0 Barnechea 0:00
FIN Lota Schwager 1:1 Naval 20:00
Chili / Tercera B
FIN Juvenil Palmilla 2:3 CD Pilmahue 0:00
China / League One
FIN Xinjiang Tianshan Leopard FC 1:0 Dalian Transcend FC 10:30
FIN Dalian Yifang FC 1:0 Wuhan Zall FC 13:00
China / League Two
FIN Beijing BIT FC 0:0 Heilongjiang Lava Spring 9:30
China / Super League
FIN Changchun Yatai 1:0 Henan Construction 9:00
FIN Shandong Luneng Taishan 1:1 Chongqing Lifan 13:35
Colombia / Liga Águila
FIN Atlético Bucaramanga 1:0 Deportivo Pasto 1:00
FIN Deportivo Cali 3:1 Atlético Junior 1:00
FIN Envigado FC 1:2 Millonarios 3:00
Colombia / Primera B
FIN Universitario de Popayán 3:0 Valledupar FC 18:30
Costa Rica / Costa Rica Segunda
FIN Grecia 1:1 Turrialba 19:00
Costa Rica / Torneo de Verano - Cuadrangular
FIN Herediano 0:0 Santos de Guápiles 4:00
Cyprus / Championship Group
FIN APOEL Nicosia 1:1 Anorthosis Famagusta 15:00
FIN Apollon Limassol 1:1 AEL Limassol 17:00
Cyprus / Women Cup
FIN Apollon Limassol LFC W 10:0 AMOK Chrysomilia W 10:00
Denemarken / 1. Division Damer Pulje 1 - Playoffs
FIN Hillerød dam. W 1:5 Herlufsholm GF dam. W 12:30
Denemarken / 3F Ligaen - Playouts
FIN VSK Aarhus dam. W 2:2 Næsby BK dam. W 13:00
Denemarken / ALKA Superliga - Championship Round
FIN FC Nordsjælland 0:1 Brøndby 16:00
FIN FC København 3:1 FC Midtjylland 18:00
Denemarken / Bet25 Liga
FIN FC Helsingør 3:0 Hobro IK 13:45
FIN Fremad Amager 2:3 Vejle Boldklub Kolding 13:45
FIN FC Roskilde 1:2 AB 13:45
FIN Nykøbing FC 2:2 FC Fredericia 13:45
FIN Skive 2:1 HB Køge 13:45
FIN Vendsyssel FF 1:1 Næstved 13:45
Denemarken / DBU Bornholm Nordea Ligaen
FIN Nexø B 5:1 RIK 10:30
Denemarken / DBU Fyn Albaniserien
FIN OB II 2:1 OKS 11:00
FIN Næsby II 4:2 Glamsbjerg IF 12:00
Denemarken / DBU Fyn Albaniserien Damer Spring
FIN Kildemosens dam. W 0:0 Nyborg/Aunslev dam. W 9:30
FIN Odense Q dam. W 7:1 Flemløse BK dam. W 11:00
Denemarken / DBU Fyn Serie 1 Pulje 1
FIN Assens FC 2:1 Tåsinge f. B. 11:00
FIN S.f.B. 2:1 Tommerup BK II 11:00
FIN Ringe BK 2:2 Chang (1) 13:00
Denemarken / DBU Fyn Serie 2 Pulje 1
FIN Tarup-Paarup IF II 1:2 Morud IF II 11:00
FIN KRFK Am 3:0 Strib IF 11:00
Denemarken / DBU Fyn Serie 2 Pulje 3
FIN Irakisk forening 1:1 Røde Stjerne (1) 11:00
FIN FK Utopia 3:1 Posten 11:00
FIN BBB II 3:2 Sanderum BK 11:00
FIN FC Avrasya 2:1 Bolbro G & IF II 15:00
Denemarken / DBU Jylland Damer Vest Pulje 271 Spring
FIN Fortuna Hjørring I dam. W 7:1 Vildbjerg SF dam. W 13:00
FIN Mejrup GU dam. W 1:2 SUB 09 dam. W 15:15
Denemarken / DBU Jylland Damer Vest Pulje 272 Spring
FIN Stensballe IK dam. W 5:0 Fredericia KFUM dam. W 12:00
FIN Næsby BK dam. W 0:1 Oure Fodbold Akademi dam. W 12:00
FIN JAI, Aarhus dam. W 2:2 Dybbøl IU dam. W 16:00
Denemarken / DBU Jylland Serie 1 Pulje 10 Spring
FIN Højer IF II 0:1 Esbjerg IF 92 16:00
Denemarken / DBU Jylland Serie 1 Pulje 9 Spring
FIN FC Horsens II 0:0 Brabrand IF 10:00
Denemarken / DBU Jylland Serie 2 Pulje 15 Spring
FIN Helsted Fremad IF 5:1 Karup/Kølvrå 07 11:00
Denemarken / DBU Jylland Serie 2 Pulje 16 Spring
FIN Grenaa IF 1:2 Kolind/Perstrup IF 13:00
Denemarken / DBU Jylland Serie 2 Pulje 17 Spring
FIN IFSK 2:4 VSK Aarhus 11:00
FIN FC Jura 1:2 NB 93, Aarhus 12:00
Denemarken / DBU Jylland Serie 2 Pulje 18 Spring
FIN TMG 2:0 Galten FS 16:00
Denemarken / DBU Jylland Serie 2 Pulje 21 Spring
FIN Vejle FC 1:2 Horsens fS 10:30
Denemarken / DBU Jylland Serie 3 Pulje 27 Spring
FIN LKB/Gistrup (2) 2:2 FC Aalborg 13:30
Denemarken / DBU Jylland Serie 3 Pulje 29 Spring
FIN MorsØ FC III 3:0 Hanstholm IF 16:00
FIN FS Midtthy 4:1 Sydvestmors 16:00
Denemarken / DBU Jylland Serie 3 Pulje 30 Spring
FIN Måbjerg IF 2:2 Tvis KFUM & IF 16:00
Denemarken / DBU Jylland Serie 3 Pulje 38 Spring
FIN IHÅ Galacticos 3:1 Aarhus Black Vipers 16:00
Denemarken / DBU Jylland Serie 3 Pulje 40 Spring
FIN Horsens B 0:0 Hovedgaard IF 10:00
Denemarken / DBU Jylland Serie 3 Pulje 42 Spring
FIN Den Bosniske IF 4:1 Skibet IF 11:00
Denemarken / DBU Jylland Serie 3 Pulje 43 Spring
FIN Kolding B (2) 4:0 Aabenraa BK III 14:00
FIN Team Haderslev KFUM 1:3 Kolding IF III 14:00
Denemarken / DBU Jylland Serie 3 Pulje 45 Spring
FIN Tønder SF 1:2 Jernved/Gredstedbro 12:00
FIN Føvling/Stenderup UI 3:4 Andrup IF 16:00
Denemarken / DBU Jylland Serie 3 Pulje 46 Spring
FIN Sønderborg Inter 3:3 Broager UI 13:00
Denemarken / DBU Jyllandsserien 2 Pulje 3 Spring
FIN Mejrup GU 1:0 Tjørring IF 13:00
Denemarken / DBU København Serie 1 Pulje 3 Spring
FIN Bk. Fremad Valby II 0:4 Hvidovre 2 11:45
Denemarken / DBU København Serie 2 Pulje 4
FIN CBS Sport 1:0 Sønderbro Fight 13:30
Denemarken / DBU Lolland-Falster Serie 1 Promotion
FIN Horbelev 2:0 FC Nakskov 13:00
Denemarken / DBU Lolland-Falster Serie 1 Relegation
FIN Eskilstrup 2:2 Tirsted IK 85 10:45
Denemarken / DBU Lolland-Falsterserien Relegation
FIN DMI II 1:1 Tingsted 10:45
FIN MB 2:0 NFB 13:00
Denemarken / DBU Sjælland Kvindeserie Øst Spring
FIN Greve Fodbold II dam. 0:3 IF Skjold Birkerød dam. 11:00
FIN B 73 Slagelse dam. 1:5 BSF II dam. 12:30
Denemarken / DBU Sjælland Serie 2 Pulje 2 Autumn
FIN LSF 2:0 Mosede BK 11:00
Denemarken / DBU Sjælland Serie 2 Pulje 3 Autumn
FIN Holbæk United 3:4 Svogerslev BK 13:00
Denemarken / DBU Sjælland Serie 2 Pulje 4 Autumn
FIN Ishøj BK II 1:2 Ejby IF Fodbold 13:00
FIN Køge BK 1:3 Vemmelev SGI 15:00
Denemarken / KanalSport Divisionen Promotion
FIN Avarta 4:1 Greve 13:00
FIN Thisted FC Elite 2:0 Hvidovre 15:00
Denemarken / KanalSport Divisionen Qualification
FIN Holbæk 3:0 Vejgaard B 15:00
Denemarken / Relegation - Group A
FIN Randers FC 4:0 OB 13:00
Duitsland / 2. Bundesliga Women
FIN Sand II W 1:1 Crailsheim W 11:00
FIN Weinberg W 1:1 1. FFC Frankfurt II W 14:00
FIN Hessen Wetzlar W 1:0 Saarbrücken W 14:00
FIN VFL Sindelfingen W 1:3 Bayern München II W 14:00
FIN Arminia Bielefeld W 1:3 Gütersloh W 14:00
Duitsland / 3.Bundesliga
FIN Rot-Weiß Erfurt 0:0 Preußen Münster 14:00
FIN FSV Zwickau 2:1 Fortuna Köln 14:00
Duitsland / Allianz Frauen-Bundesliga
FIN Borussia Mönchengladbach W 0:3 FF USV Jena W 11:00
FIN MSV Duisburg W 0:1 FC Bayern München W 14:00
FIN TSG 1899 Hoffenheim W 3:1 Bayer 04 Leverkusen W 14:00
FIN 1. FFC Turbine Potsdam W 0:1 SC Freiburg W 14:00
FIN SC Sand W 0:1 SGS Essen W 14:00
FIN 1. FFC Frankfurt W 1:5 VfL Wolfsburg W 14:30
Duitsland / Bayernliga Süd
FIN FC Pipinsried 2:0 SpVgg Hankofen-Hailing 16:00
Duitsland / Bremen-Liga
FIN ESC Geestemünde 6:2 TSV Grolland 11:00
FIN Bremer TS Neustadt 0:2 Leher TS 13:30
Duitsland / Germany Bundesliga U19
FIN 1.FC Nürnberg U19 1:1 FC Ingolstadt 04 U19 11:00
FIN FSV Mainz 05 U19 1:1 Eintracht Frankfurt U19 11:00
FIN Nordwest U19 1:6 Osnabrück U19 12:00
FIN Augsburg U19 0:1 Karlsruher SC U19 13:00
FIN 1860 München U19 1:1 Stuttgarter Kickers U19 14:00
Duitsland / Mittelrheinliga
FIN Borussia Freialdenhoven 1:3 FC Inde Hahn 15:00
FIN VfL Rheinbach 1:2 TSC Euskirchen 15:00
FIN FC Wegberg-Beeck 1:2 Hilal Maroc Bergheim 15:00
FIN DJK Blau-Weiß Friesdorf 2:3 TV Herkenrath 15:15
Duitsland / NOFV-Oberliga Nord
FIN 1. FC Frankfurt 0:2 FSV Optik Rathenow 14:00
FIN SV Altlüdersdorf 5:1 CFC Hertha 06 14:00
FIN F.C. Hansa Rostock II 0:2 SV Victoria Seelow 14:00
Duitsland / NOFV-Oberliga Süd
FIN FSV Barleben 2:1 SV Schott Jena 14:00
FIN FC Einheit Rudolstadt 1:4 BSG Chemie Leipzig 14:00
FIN BSG Wismut Gera 0:1 VfB Germania Halberstadt 14:00
Duitsland / Oberliga Baden-Württemberg
FIN Karlsruher SC Am. 2:0 SSV Reutlingen 13:30
FIN SC Freiburg Am. 4:1 FSV Hollenbach 14:00
Duitsland / Oberliga Hamburg
FIN SC Condor Hamburg 4:3 Wedeler TSV 11:30
FIN VfL Pinneberg 1:1 Altona 93 14:00
FIN Niendorfer TSV 1:1 TuS Osdorf 14:00
FIN SV Rugenbergen 3:1 HSV Barmbek-Uhlenhorst 14:00
FIN SC Concordia Hamburg 0:4 TuS Dassendorf 15:00
Duitsland / Oberliga Niederrhein
FIN Ratinger Spvg Germania 04/​19 2:1 Sportfreunde Baumberg 15:00
FIN VfR Krefeld-Fischeln 4:3 VfB 03 Hilden 15:00
FIN SpVg Schonnebeck 1910 2:0 TSV Meerbusch 15:00
FIN ETB Schwarz-Weiß Essen 1:0 SC Düsseldorf-West 15:00
FIN TuRU Düsseldorf 1:1 SV Hönnepel-Niedermörmter 15:00
FIN KFC Uerdingen 05 5:2 FC Kray 15:00
Duitsland / Oberliga Niedersachsen
FIN BV Cloppenburg 5:0 Hannoverscher SC 14:00
FIN SV Arminia Hannover 1:1 VfL Oldenburg 15:00
FIN TuS Bersenbruck 4:4 Heeslinger SC 15:00
FIN Blau-Weiß Bornreihe 0:4 FC Eintracht Northeim 15:00
FIN SVG Göttingen 07 0:2 VfL Osnabrück II 15:00
Duitsland / Oberliga Rheinland-Pfalz/Saar
FIN TuS Koblenz 1:0 FC Arminia Ludwigshafen 16:30
FIN SV Röchling Völklingen 2:1 VfB Borussia Neunkirchen 18:30
Duitsland / Oberliga Westfalen
FIN DSC Arminia Bielefeld II 0:0 TuS Ennepetal 15:00
FIN ASC 09 Dortmund 2:2 SV Westfalia Rhynern 15:00
FIN FC Eintracht Rheine 1:1 TuS Erndtebrück 15:00
Duitsland / Regional Liga Nord
FIN SV Eichede 1:3 SV Drochtersen/Assel 14:00
FIN ETSV Weiche Flensburg 4:2 VfV Borussia 06 Hildesheim 14:00
FIN FC Eintracht Norderstedt 2:0 Lüneburger SK Hansa 14:00
FIN TSV Havelse 0:1 BSV SW Rehden 14:00
FIN VfB Oldenburg 2:0 SV Meppen 15:00
Duitsland / Regional Liga Nordost
FIN FC Schönberg 95 1:1 VfB Auerbach 13:00
FIN BFC Dynamo 2:1 SV Babelsberg 03 13:30
FIN Energie Cottbus 1:1 Hertha BSC Am. 13:30
FIN FSV Wacker Nordhausen 2:1 TSG Neustrelitz 13:30
FIN FC Oberlausitz Neugersdorf 0:1 FSV Union Fürstenwalde 13:30
FIN FC Viktoria 1889 Berlin 3:2 ZFC Meuselwitz 13:30
FIN 1. FC Lok Leipzig 1:2 FC Carl Zeiss Jena 15:00
Duitsland / Regional Liga Südwest
FIN Kickers Offenbach 2:2 KSV Hessen Kassel 14:00
FIN TuS Koblenz 1:2 SSV Ulm 1846 14:00
Duitsland / Regional Liga West
FIN Rot Weiss Oberhausen 2:0 Wuppertaler SV 15:30
FIN FC Schalke 04 Am. 1:1 SV Rödinghausen 15:30
Duitsland / Schleswig-Holstein-Liga
FIN Holstein Kiel II 5:0 TSV Altenholz 14:00
FIN Frisia Risum-Lindholm 2:0 TSV Kropp 15:00
Ecuador / Campeonato Serie A
FIN River Ecuador 2:0 Deportivo Cuenca 1:30
FIN LDU Quito 2:2 El Nacional 1:30
FIN Universidad Católica 1:3 Macará 19:00
Ecuador / Campeonato Serie B
FIN América de Quito 1:1 Santa Rita 16:30
FIN Aucas 4:1 Mushuc Runa 19:00
Egypte / Premier League
FIN El Gaish 0:1 Petrojet 15:45
FIN Smouha 3:3 Al Mokawloon Arab 15:45
FIN ENPPI 0:0 Ismaily SC 17:45
FIN El Entag El Harby 2:2 Al Ittihad 20:00
El Salvador / El Salvador Segunda División
FIN Marte Soyapango - : - Turin FESA 22:41
FIN CD Audaz - : - Fuerte San Francisco 22:41
El Salvador / Primera División - Clausura
FIN Sonsonate FC 1:0 Pasaquina FC 2:30
FIN Isidro Metapán 0:1 Deportivo FAS 3:00
FIN Alianza FC 0:1 Deportivo Águila 3:15
Engeland / FA Women Super League 1
FIN Yeovil Town LFC W 1:4 Liverpool LFC W 15:00
Engeland / FA Women Super League 2
FIN Durham WFC W 1:0 Brighton and Hove Albion WFC W 13:00
Engeland / FA Women`s Premier League North
FIN West Bromwich Albion FC W - : - Bradford City WFC W 15:00
FIN Newcastle United WFC W 1:4 Derby County LFC W 15:00
FIN Nottingham Forest LFC W 1:0 Fylde W 15:00
Engeland / FA Women`s Premier League South
FIN Coventry United LFC W 1:0 Crystal Palace LFC W 15:00
FIN Tottenham Hotspur LFC W 2:3 Charlton Athletic WFC W 15:00
FIN Cardiff City LFC W 12:1 Queens Park Rangers LFC W 15:00
FIN Swindon Town LFC W 0:3 C and K Basildon LFC W 16:00
Estland / Esiliiga
FIN MTÜ SK FC Levadia Tallinn II 3:1 Tartu JK Welco 12:00
FIN Rakvere JK Tarvas 3:4 FC Maardu 18:00
Far Oer Eilanden / Meistaradeildin
FIN TB/FCS/Royn 3:2 B36 Tórshavn 15:30
FIN Víkingur Gøta 2:2 KÍ Klaksvík 16:00
FIN NSÍ Runavík 1:0 HB Tórshavn 16:00
FIN EB/Streymur 0:2 07 Vestur 17:00
Fiji / National Football League
FIN Suva 4:1 Dreketi 3:00
FIN Rewa 1:1 Ba 5:00
Finland / Kolmonen - Pohjois-Suomi
FIN FC Santa Claus 6:1 JS Hercules 2 12:30
FIN KajHa Akatemia 2:3 OLS 15:00
Finland / Kolmonen - Tampere & Satakunta
FIN PJK 1:2 PS-44 14:30
FIN JanPa 1:11 Ilves 2 15:00
Finland / Kolmonen - Uusimaa & Helsinki 3
FIN FC FINNKURD 2:1 Jokelan Kisa 13:30
Finland / Naisten Liiga
FIN Ilves Tampere W 2:2 Pallokissat Kuopio W 13:00
Finland / Veikkausliiga
FIN JJK 1:5 HJK 16:00
Frankrijk / Division 1 Women
FIN Juvisy W 1:1 Rodez W 13:00
FIN Olympique Marseille W 2:0 Soyaux W 13:00
FIN Guingamp W 1:2 Albi W 14:00
FIN Saint-Étienne W 0:8 Montpellier W 15:00
Frankrijk / France CFA 2
FIN Pau II 1:4 Anglet Genets 15:00
FIN Cannet Rocheville 4:3 Fabrègues 15:00
FIN Nancy II 3:0 Forbach 17:00
Frankrijk / Ligue 1
FIN Toulouse 1:1 Nice 15:00
FIN Saint-Étienne 1:1 Rennes 17:00
FIN Lyon 1:2 Monaco 21:15
Gabon / Championnat
FIN Mangasport 2:1 Stade Migoveen 17:00
FIN CF Mounana (GAB) 6:1 Port-Gentil 17:00
Georgie / Premier League - Regular
FIN FC Dinamo Tbilisi 2:0 FC Saburtalo 15:30
Ghana / Cup
FIN Ebusua Dwarfs 1:1 Elmina Sharks 17:00
FIN Hearts of Oak 2:1 Sporting Mirren 17:00
Griekenland / Division C - Group A
FIN Apollon Paralimniou 0:1 Kalamaria 15:30
FIN Kampaniakos Chalastra 2:0 Doxa Proskiniton 15:30
Griekenland / Division C - Group B
FIN Thesprotos 1:2 Tilikratis L. 15:30
FIN Asteras Petriti 0:1 Enosi Apolloniou and Istieas 15:30
Griekenland / Division C - Group C
FIN PAO Varda 0:2 Thiva F.C. 13:30
FIN Panarkadikos 1:0 Pylou Tsiklitiras 13:30
FIN Panargiakos 1:0 Aiolikos FC 13:30
FIN Loutraki 0:0 Amaliadas - Panopoulou 13:30
FIN Fostiras 3:0 Doxa Megalopolis 13:30
FIN Ermionidas Ermis 4:0 Achaiki 13:30
FIN Chalkida 2:0 AO Zevgolatiou 13:30
Griekenland / Division C - Group D
FIN Ionikos 3:1 Ermis Zoniana 15:30
FIN Ethnikos Piraeus 2:2 Thyella Diastavroseos 15:30
FIN Rodos 0:2 Ilisiakos 15:30
FIN Panthiraikos 4:1 Kifisia 15:30
FIN Agios Ierotheos 0:1 Ergotelis 15:30
FIN AEEK Inka 1:0 Proodeftiki 15:30
Griekenland / Football League
FIN Aris Thessalonikis 2:0 Agrotikos Asteras 14:00
FIN OFI Kreta 3:0 Acharnaikos 15:00
FIN Panelefsiniakos 2:1 Kissamikos 15:00
FIN Apollon Smirnis 4:0 Kalloni AEL 15:00
FIN Sparta 2:1 Kallithea 15:00
FIN Trikala 5:0 Aiginiakos 15:00
Griekenland / Super League
FIN Larissa 1:0 Skoda Xanthi 18:00
FIN Iraklis 1908 2:1 Panaitolikos 18:00
FIN Kerkyra 1:0 Panionios 18:00
FIN Levadiakos 0:2 AEK Athens 18:00
FIN Olympiakos 5:0 PAS Giannina 18:00
FIN Panathinaikos 1:0 Atromitos 18:00
FIN Platanias 1:3 PAOK 18:00
FIN Veria 4:3 Asteras Tripolis 18:00
Griekenland / U20 League
FIN Platanias-U20 1:3 PAOK-U20 10:00
FIN Iraklis-U20 3:1 Panaitolikos-U20 10:00
FIN Larissa U20 2:1 Skoda Xanthi-U20 14:15
Guatemala / Liga Nacional Clausura
FIN Malacateco 1:1 Petapa 4:00
FIN Mictlán 0:0 Comunicaciones 19:00
FIN Antigua GFC 2:2 Marquense 19:30
Guatemala / Primera Division
FIN Deportivo Reu 3:0 San-Pédro 19:00
Honduras / Liga Nacional - Clausura
FIN Real España 2:1 Honduras Progreso 3:00
FIN Social Sol 2:1 Marathón 3:00
Hong Kong / Hong Kong Premier League
FIN Hong Kong Rangers 5:2 Hong Kong Sapling 8:30
Hong Kong / Second Division
FIN Wing Yee FT 1:2 Yau Tsim Mong FT 7:30
FIN The Citizen Athletic Association 1:3 Shatin SA 7:30
FIN Wanchai SF 1:8 Wong Tai Sin 7:30
FIN Tai Chung FC 5:3 Kwai Tsing 9:30
FIN Sun Hei SC 5:2 Tung Sing FC 9:30
Hongarije / Hungary NB II
FIN Puskás AFC 1:1 Futura Mosonmagyaróvári TE 1904 15:00
FIN Szolnoki MÁV 0:1 BFC Siófok 16:00
FIN Bekescsaba 1912 1:0 Csákvári TK 17:00
FIN SZEOL SC 0:1 Cigánd SE 17:00
FIN Várda SE 3:0 Zalaegerszegi TE 17:00
FIN Soróksar SC 0:1 Nyíregyháza Spartacus 17:00
FIN Budaorsi SC 2:1 Dorogi FC 17:00
FIN Kozármisleny SE 2:1 Ceglédi VSE 17:00
FIN Soproni VSE 0:0 Vác FC 18:00
FIN Balmazújváros Sport 1:0 Szeged 2011 18:00
Hongarije / Hungary NB III
FIN Gyirmót FC II 2:1 Diosdi TC 11:00
FIN Békéscsaba 1912 Elöre SE II 2:1 Morahalom VSE 11:00
FIN FC Tiszaújváros 2:2 Újpest FC II 11:00
FIN Andrashida SC 1:0 Honvéd II 17:00
FIN Méhkerék SE 1:0 Ferencvárosi TC II 17:00
FIN Hódmezővásárhely 1:1 Komlói Bányász SK 17:00
FIN Dunaharaszti Munkás TK 2:2 Szentlőrinc SE 17:00
FIN ESMTK Budapest 0:1 Monori SE 17:00
FIN Rákospalotai EAC 0:2 Diósgyőr II 17:00
FIN FC Dabas 1:2 Szekszárd 17:00
FIN Paksi SE II 2:0 Dabas-Gyón FC 17:00
FIN MTK Hungária FC II 1:1 FC Hatvan 17:00
FIN Debrecen VSC II 8:3 Rákosmenti KSK 17:00
FIN Győri ETO 2:1 Puskás II 18:00
Hongarije / Women Nöi NB I
FIN MTK Budapest 2:1 Győri ETO 14:00
Hongarije / Women, Nöi NB II
FIN Soproni FAC 2:7 Levegő-Energia 14:00
FIN ASE 1:2 Balatonfüredi FC 14:00
FIN Szent Mihály 3:0 W 15:00
FIN Diósgyőri VTK 7:0 Videoton FC 16:00
FIN Monori SE 6:0 ZTE 17:00
Ierland / Leinster League
FIN UCD 1:1 Killester United 12:00
India / I-League
FIN Kingfisher East Bengal 3:1 Minerva AFC 13:00
FIN Mumbai FC 1:1 Shillong Lajong 15:35
Indonesie / Liga 1
FIN Bali United Pusam FC 1:2 Persipura 10:00
FIN Arema Cronus FC 2:0 Bhayangkara Surabaya United 13:30
Internationaal / CONCACAF U17
FIN Jamaica U17 0:5 Usa U17 W 19:30
Internationaal / Premijer Liga BiH Championship
FIN FK Sarajevo 1:1 FK Krupa 17:00
FIN FK Radnik Bijeljina 0:1 Zeljeznicar 17:00
Israel / Israel - U19 League
FIN Maccabi Tel-Aviv Fc U19 2:1 Hapoel Haifa U19 15:00
Italie / Lega Pro - Group A
FIN Robur Siena 3:2 Viterbese 16:30
Italie / Lega Pro - Group B
FIN Sambenedettese 2:3 Santarcangelo 14:30
FIN FeralpiSalò 4:4 Reggiana 16:30
FIN Gubbio 0:0 Venezia 16:30
FIN Maceratese 0:0 Teramo 16:30
FIN Fano 0:0 Modena 20:30
FIN Forli 0:2 Bassano Virtus 20:30
FIN Mantova 1:1 Lumezzane 20:30
Italie / Lega Pro - Group C
FIN Casertana 3:1 Matera 14:30
FIN Fondi 2:2 Foggia 14:30
FIN Juve Stabia 2:1 Fidelis Andria 14:30
FIN Lecce 0:1 Messina 14:30
FIN Reggina 3:2 Virtus Francavilla 14:30
FIN Siracusa 2:0 Paganese 14:30
FIN Vibonese 2:1 Catanzaro 14:30
FIN Melfi 1:0 Taranto 16:30
FIN Monopoli 3:0 Catania 16:30
FIN Cosenza 1:0 Akragas 18:30
Italie / Serie A
FIN Sassuolo 2:2 Napoli 12:30
FIN AC Milan 1:2 Empoli 15:00
FIN Chievo 1:3 Torino 15:00
FIN Lazio 6:2 Palermo 15:00
FIN Sampdoria 1:2 Crotone 15:00
FIN Udinese 2:1 Cagliari 15:00
FIN Juventus 4:0 Genoa 20:45
Italie / Serie B Women
FIN Napoli Dream Team W 3:1 Lazio W 15:00
FIN Nebrodi W 2:1 Apulia Trani W 15:00
FIN Roma W 3:1 Napoli W 15:00
FIN Real Meda W 1:4 Fimauto Valpolicella W 15:00
FIN Clarentia Trento W 2:1 Azzurra San Bartolomeo W 15:00
FIN Azalee W 1:0 Milan W 15:00
FIN Fortitudo Mozzecane W 3:0 Riozzese W 15:00
FIN Gordige W 0:3 Grifo Perugia W 15:00
FIN Amicizia Lagaccio W 10:1 Atletico Oristano W 15:00
FIN Alessandria W 5:2 Musiello W 15:00
Italie / Serie D
FIN Lanusei Calcio 2:2 Albalonga 14:30
FIN Roccella 4:2 Sersale 15:00
FIN Pomigliano 0:1 Aversa 15:00
FIN Nerostellati Frattese 3:3 Gladiator 15:00
FIN Gragnano 4:0 US Palmese 1912 15:00
FIN Gela 3:0 Turris 15:00
FIN Cavese 4:0 Sarnese 15:00
FIN Castrovillari 0:1 Igea Virtus 15:00
FIN Picerno 1:2 Herculaneum 15:00
FIN Nocerina 6:0 Agropoli 15:00
FIN Nardo 3:0 Potenza 15:00
FIN Madrepietra 2:2 Anzio Calcio 1924 15:00
FIN Gravina 1:0 Trastevere 15:00
FIN Gelbison Cilento SSD 2:4 San Severo 15:00
FIN Cynthia 0:1 Manfredonia 15:00
FIN Bisceglie 2:1 Citta di Ciampino 15:00
FIN Sassari Torres 0:1 Flaminia 15:00
FIN Rieti 0:0 Muravera 15:00
FIN Ostia Mare 4:1 Nuorese 15:00
FIN Monterosi FC 3:0 Latte Dolce 15:00
FIN LAquila 4:0 San Teodoro 15:00
FIN Città di Castello 2:1 Vivi Altotevere 15:00
FIN Arzachena 2:1 Avezzano 15:00
FIN Viareggio 2:1 Real Forte Querceta 15:00
FIN SSD Argentina 1:0 Ghivizzano Borgo 15:00
FIN Sporting Recco 1:3 Gavorrano 15:00
FIN Ponsacco 0:3 Sestri Levante 15:00
FIN Montemurlo 0:1 Fezzanese 15:00
FIN Massese 5:0 Valdinievole Montecatini 15:00
FIN Ligorna 5:0 Grosseto 15:00
FIN Lavagnese 5:3 Savona 15:00
FIN Finale 2:0 Unione Sanremo 15:00
FIN San Donato 0:2 Rignanese 15:00
FIN Ravenna 1:0 Rovigo 15:00
FIN Poggibonsi 2:0 Castelvetro 15:00
FIN Paganese 0:1 Mezzolara 15:00
FIN Imolese 1:1 Lentigione 15:00
FIN Correggese 1:2 Fiorenzuola 15:00
FIN Castelfranco 1:1 Ribelle 15:00
FIN Adriese 3:1 Colligiana 15:00
FIN Vigontina 1:1 Feltre 15:00
FIN Vigasio 1:4 Mestre 15:00
FIN Tamai 1:3 Virtus Verona 15:00
FIN Este 1:1 Legnano Salus 15:00
FIN Calvi Noale 1:1 ACD Campodarsego 15:00
FIN Belluno 1:1 Abano 15:00
FIN ArzignanoChiampo 2:0 Cordenons 15:00
FIN Alto Vicentino 2:0 Carenipievigina 15:00
FIN Scanzorosciate 0:4 Pro Patria 15:00
FIN Pontisola 1:0 Ciserano 15:00
FIN Monza 2:2 Seregno 15:00
FIN Levico Terme 1:1 Olginatese 15:00
FIN Lecco 2:1 Dro 15:00
FIN Grumellese 0:0 Caravaggio 15:00
FIN Darfo Boario 0:2 Pergolettese 15:00
FIN Cavenago Fanfulla 1:1 Virtus Bergamo 15:00
FIN Bolzano 1:2 Ciliverghe Mazzano 15:00
FIN Verbania 1:0 Inveruno 15:00
FIN Varesina 0:0 Caronnese 15:00
FIN Pro Sesto 1:1 Pinerolo 15:00
FIN Legnano 1:1 Pro Settimo 15:00
FIN Gozzano 2:1 Varese 15:00
FIN Folgore Caratese 0:1 Cuneo 15:00
FIN Chieri 2:0 OltrepoVoghera 15:00
FIN Bustese Roncalli 2:3 Borgosesia 15:00
FIN Bra 2:2 Casale 15:00
FIN Vultur Rionero 1:1 FC Francavilla 15:00
FIN Triestina 1:2 Montebelluna 15:00
Japan / J-League Division 2
FIN Kamatamare Sanuki 1:3 FC Gifu 7:00
FIN Fagiano Okayama 2:1 Montedio Yamagata 7:00
FIN Zweigen Kanazawa 0:2 Roasso Kumamoto 10:00
Japan / Nadeshiko League Division 2 Women
FIN Speranza Takatsuki W 1:2 Cerezo Osaka W 6:00
Japan / Women Nadeshiko League
FIN Iga Kunoichi 4:0 Elfen Saitama W 6:00
FIN Vegalta Sendai W 2:2 Nojima Stella W 6:00
FIN JEF United (W) 2:1 Nagano Parceiro 6:00
FIN Urawa Reds 0:3 NTV Beleza W 7:00
Kameroen / Elite One
FIN Stade Renard 1:0 Lion Blessé 16:30
FIN Racing de Bafoussam 0:2 Unisport Bafang 16:30
FIN Colombe Lobo 0:3 UMS de Loum 17:30
Kazachstan / First Division
FIN FK Baykonur 1:1 FC Zhetysu 12:00
FIN FK Maktaaral 0:0 Kyran Shymkent 13:00
Kazachstan / Premier League
FIN Irtysh Pavlodar 3:3 FC Kairat Almaty 10:00
FIN Astana 4:0 Taraz 12:00
FIN Ordabasy 1:2 Tobol Kostanay 12:00
FIN Akzhayik 1:0 FK Kaysar 14:00
Kenia / Premier League
FIN Thika United 1:2 Leopards 14:00
FIN Ulinzi Stars 5:1 Mathare United 14:00
Kosovo / Superliga
FIN Drenica 2:0 Drita 15:00
FIN Llapi Podujeve 2:0 Besa Peje 15:00
Kroatie / 1. HNL
FIN RNK Split 0:0 NK Lokomotiva Zagreb 15:00
Kroatie / 1. HNL U19
FIN Osijek U19 4:2 Dinamo Zagreb U19 16:00
Kroatie / 2. HNL
FIN NK Solin 1:0 NK Radnik Sesvete 17:00
FIN NK Rudes 2:0 NK Novigrad 17:00
Lesotho / Lesotho Premier League
FIN Bantu 3:1 Sky Battalion 15:00
FIN LMPS 0:0 Linares 15:00
Letland / Latvian First League
FIN Rēzeknes FA 3:0 FK Staiceles Bebri 14:00
FIN BFC Daugavpils 3:1 FK Jēkabpils/JSC 15:00
Libanon / Premier League
FIN Al Ahed 5:0 Al Ansar 15:30
Litouwen / 1 Lyga
FIN Džiugas Telšiai 1:1 Banga 14:00
FIN Kruoja 2:1 Panevėžys 15:00
Luxemburg / BGL Ligue
FIN Hamm Benfica 1:2 Käerjéng 97 16:00
FIN Differdange 03 2:0 Rumelange 16:00
FIN Jeunesse Canach 0:2 FC Victoria Rosport 16:00
FIN Jeunesse Esch 0:2 Progrès Niedercorn 16:00
FIN Pétange 2:1 US Mondorf-les-Bains 16:00
FIN Racing Union 0:2 Fola Esch 16:00
FIN UNA Strassen 0:3 F91 Dudelange 18:00
Macau / 1st Division
FIN Cheng Fung 1:1 Benfica de Macau 14:30
Macedonie / First League
FIN Sileks 1:1 Shkendija 16:00
FIN Shkupi 0:2 Vardar 16:00
FIN Pelister 1:0 Pobeda 16:00
Maladiven / Dhivehi Premier League
FIN Eagles 0:2 Green Streets 13:00
Maleisie / FA Cup
FIN Johor DT 2:1 Pahang 15:00
Maleisie / FAM League
FIN Penjara 0:1 PJ Rangers 10:45
FIN MOF 2:1 DBKL 14:45
Malta / Premier League
FIN Sliema Wanderers 1:1 Mosta 16:00
FIN Birkirkara 2:0 Hibernians 18:00
Marokko / Botola Pro
FIN Wydad de Casablanca 1:0 Raja de Casablanca 17:00
FIN Olympique de Khouribga 2:1 Ittihad de Tanger 19:15
FIN FUS de Rabat 1:0 Olympique de Safi 19:15
Marokko / Elite 2
FIN Jeunesse El Massira 0:0 Union Ait Melloul 17:00
FIN Ittihad Khemisset 1:1 Raja de Beni Mellal 17:00
FIN Dcheira 2:1 Mouloudia Oujda 17:00
FIN Maghreb de Fès 1:2 RAC Casablanca 17:00
Mexico / Liga de Ascenso - Clausura Playoffs
FIN Alebrijes de Oaxaca 1:1 Lobos BUAP 2:00
FIN Dorados 4:0 Zacatepec 4:00
Mexico / Liga MX - Clausura
FIN Cruz Azul 2:1 Chivas Guadalajara 0:00
FIN Querétaro 2:2 Chiapas FC 0:00
FIN Monterrey 1:0 Tigres UANL 2:00
FIN Atlas 1:0 Pachuca 2:00
FIN León 1:0 Puebla 2:06
FIN Necaxa 2:1 Monarcas Morelia 4:00
FIN Pumas UNAM 0:2 Veracruz 19:00
Mexico / Segunda Division
FIN Inter Playa del Carmen 1:1 Tlaxcala 1:00
FIN Correcaminos UAT II 2:1 Cuautla 2:00
FIN Cruz Azul Hidalgo 1:1 Reboceros La Piedad 19:00
Montenegro / Second League
FIN OFK Igalo 0:1 Celik 18:30
FIN FK Cetinje 1:2 FK Ibar 18:30
FIN Berane 1:3 FK Kom 18:30
FIN FK Mornar 2:0 Otrant-Olympic 18:30
Nederland / Derde Divisie Zondag
FIN v.v OJC Rosmalen 1:5 HBS 14:00
FIN Quick '20 1:4 USV Hercules 14:00
FIN Jong Achilles '29 3:5 HSC'21 14:30
FIN Be Quick 1887 5:1 Jong De Graafschap 14:30
FIN EVV 4:1 RKVV Westlandia 14:30
FIN Magreb'90 0:4 SV Juliana'31 14:30
FIN OFC Oostzaan 1:2 VV Dongen 14:30
Nederland / Eerste Klasse
FIN MVV Alcides 1:0 LONGA '30 14:00
FIN De Zweef 0:1 BVC '12 14:00
FIN Stevo 0:1 Bemmel 14:00
FIN Heino 1:2 HVV Tubantia 14:00
FIN Orión FC 0:1 Rigtersbleek 14:00
FIN Quick 1888 6:0 TVC '28 14:00
FIN Alphense Boys 2:3 TAC'90 14:00
FIN VELO 3:0 Zwervers 14:00
FIN Laakkwartier 1:4 FC Olympia 14:00
FIN VOC Rotterdam 2:2 Poortugaal 14:00
FIN SVZW Wierden 0:0 DRL 14:00
FIN OVV 1:3 Leonidas 14:00
FIN VV Nieuwerkerk 0:2 FC Boshuizen 14:00
FIN SV Nieuw Utrecht 1:3 VSV 14:00
FIN Fortuna Wormerveer 1:3 RKVV Velsen 14:00
FIN DEM 4:1 AFC '34 14:00
FIN Assendelft 1:0 Zeeburgia 14:00
FIN Hillegom 3:1 SO Soest 14:00
FIN EDO hfc 0:2 VPV Purmersteijn 14:00
FIN Legmeervogels 2:1 Elinkwijk 14:00
FIN Germania 0:2 Rohda Raalte 14:30
FIN Wittenhorst 4:4 Volharding 14:30
FIN Susteren 0:0 Schaesberg 14:30
FIN Meerssen 2:0 Geldrop 14:30
FIN RKSV Bekkerveld 8:0 Venray 14:30
FIN Minor 0:7 De Valk 14:30
FIN Someren 1:2 SSS '18 14:30
FIN Deurne 0:3 ZSV 14:30
FIN Moerse Boys 0:1 HVCH 14:30
FIN SV TOP 0:4 Beerse Boys 14:30
FIN Marvilde 2:4 GOES 14:30
FIN MOC '17 5:1 Nemelaer 14:30
FIN Brabantia 1:2 AWC 14:30
FIN VV Baronie 3:0 SC N.E.C. 14:30
Nederland / Hoofdklasse
FIN IFC Ambacht 2:3 OSS '20 14:00
FIN VC Vlissingen 2:0 RKSV Nuenen 14:00
FIN SP Silvolde 2:0 VV Heerenveen 14:00
FIN De Bataven 3:0 VV Dieze West 14:00
FIN JOS Watergraafsmeer 3:2 RKVV Alverna 14:00
FIN SDO Bussum 1:1 VV SJC Noordwijk 14:00
FIN MSC Meppel 1:2 Hollandia 14:00
FIN ADO20 4:1 Hoogland 14:00
FIN Groene Ster 2:0 RKSV Halsteren 14:30
FIN VV Gestel 2:5 EHC 14:30
FIN Blauw Geel '38 3:2 HV and CV Quick 14:30
FIN RKAVV 0:3 Gemert 14:30
FIN DESO 5:2 Chevremont 14:30
FIN DOSKO 1:4 DHC Delft 14:30
FIN Woezik 0:0 RKHVV 14:30
Nederland / Hoofdklasse Vrouwen
FIN Prinses Irene W 1:3 Nuenen W 11:45
FIN Venlosche Boys W 0:4 't Zand W 12:00
FIN Maarssen W 1:6 Buitenveldert II W 14:00
Nederland / Tweede Divisie
FIN De Treffers 4:0 FC Lienden 14:30
Nicaragua / Primera Division
FIN Juventus Managua 1:2 Real Estelí 3:00
Nieuw Zeeland / New Zealand. Central Premier League
FIN Western Suburbs 2:1 Lower Hutt City 4:00
Nigeria / Premier League
FIN Enugu Rangers 3:1 Kano Pillars 17:00
Noorwegen / 1. Divisjon Kvinner
FIN Bossekop UL W 2:1 Amazon Grimstad W 13:00
FIN Fløya W 1:1 Urædd W 16:00
Noorwegen / 2. Div Kvinner AVD 02 (SØR) - Agder
FIN Vålerenga 2 W 3:0 Randesund W 15:00
FIN Lyngdal IL W 1:2 Ørn Horten W 15:00
Noorwegen / 2. Div Kvinner AVD 04 - Hordaland
FIN Fana W 0:5 Kaupanger W 14:00
FIN Bryne W 1:2 Fyllingsdalen W 14:00
Noorwegen / 2. Div Kvinner AVD 06 - Trøndelag
FIN Molde W 2:1 Herd W 20:00
Noorwegen / 2. Div Kvinner AVD 08 - Hålogaland
FIN Mjølner W 5:2 Sortland W 13:00
Noorwegen / 2. Division - 1
FIN Raufoss 0:0 Asker 16:00
FIN HamKam 1:0 Brumunddal 18:00
Noorwegen / 2. Division - 2
FIN Vindbjart 2:0 Byåsen 16:00
Noorwegen / 3. Division - 2
FIN Redalen 1:1 Valdres 17:00
FIN Eidsvold TF 4:0 Ready 18:00
Noorwegen / 3. Division - 5
FIN Strindheim 0:2 Junkeren 16:00
Noorwegen / 4. Div. - 16 Hordaland 1
FIN Bremnes 0:2 Tertnes 15:00
Noorwegen / 4. Div. - 17 Hordaland 2
FIN Voss 3:0 Nest-Sotra 2 15:00
Noorwegen / 4. Div. - 24 Hålogaland
FIN Skånland 1:1 Landsås 13:00
Noorwegen / 4. Div. - 4 Oslo 2
FIN Hasle-Løren 0:6 Frigg 2 16:30
Noorwegen / 4. Div. - 5 Oslo 3
FIN Nesodden 2:3 Grorud 2 13:00
Noorwegen / 5. Div. - Hordaland 1
FIN Stord Fotball 2 1:0 Tornado Bergen 16:00
FIN Fri 2:1 Follese 16:00
Noorwegen / 5. Div. - Hordaland 2
FIN Bjarg 2 1:3 Baune 14:00
FIN Juristforeningen 4:3 Os 2 16:00
Noorwegen / 5. Div. - Hordaland 3
FIN Varegg 2 1:4 Telavåg 16:00
Noorwegen / 5. Div. - Trøndelag 4
FIN Tynset 2 0:1 Trønder-Lyn 14:00
Noorwegen / Interkretsserie U19
FIN Hinna U19 1:3 Bryne U19 18:00
Noorwegen / OBOS-Ligaen
FIN Arendal 2:0 Florø 15:00
FIN Fredrikstad 0:1 Bodø/Glimt 15:00
FIN Tromsdalen 1:2 Start 15:30
FIN Elverum 0:3 Ullensaker/Kisa 18:00
FIN Jerv 0:1 Strømmen 18:00
FIN Levanger 1:1 Mjøndalen 18:00
FIN Åsane 4:0 Sandnes Ulf 18:00
Noorwegen / Tippeligaen
FIN Rosenborg 0:0 Aalesund FK 18:00
FIN Vålerenga 3:0 Sogndal 18:00
FIN Viking 3:0 Odd BK 18:00
FIN Sarpsborg 08 5:1 Kristiansund 18:00
FIN Tromsø 0:3 Stabæk 18:00
FIN Lillestrøm 0:2 Brann 20:00
Noorwegen / Toppserien
FIN Sandviken W 2:2 Trondheims-Ørn W 13:00
FIN Stabæk W 6:1 Medkila W 13:00
FIN Klepp W 4:2 Grand Bodø W 15:00
Oekraine / Championship round
FIN FC Zorya Luhansk 1:2 FC Chornomorets Odesa 18:30
Oekraine / Liga Pari-Match - Relegation Round
FIN FC Stal Dniprodzerdzhinsk 1:0 Zirka Kirovograd 13:00
FIN FC Karpaty Lviv 1:0 FC Volyn Lutsk 16:00
Oekraine / Persha Liga
FIN FK Skala 1:2 FC Kolos Kovalivka 15:00
FIN FC Ingulets 1:2 NK Veres Rivne 15:00
Oostenrijk / 2. Women Bundesliga
FIN Feldkirchen / M'berg 0:0 Neulengbach II 14:00
FIN Vorderland W 5:1 Wals 14:00
FIN Südburgenland II 3:1 Hof bei Straden 16:00
FIN USC Landhaus II W 1:1 Eggendorf 16:30
FIN St. Pölten-Spratz. II W 7:2 Altera Porta 16:30
Oostenrijk / Austria - Landesliga
FIN Gersthofer SV 1:1 Favoritner AC 10:15
FIN Donaufeld 3:1 SC Wiener Viktoria 10:15
FIN SVG Reichenau 0:2 SV Telfs 10:30
FIN SV Wienerberg 0:2 ASK Elektra 11:11
Oostenrijk / Regionalleague Ost
FIN FC Admira Wacker Amateure 0:1 First Vienna FC 14:30
Oostenrijk / Regionalleague West
FIN FC Kufstein 4:0 SAK 1914 14:00
FIN SV Worgl 3:0 USC Eugendorf 14:00
FIN SCR Altach Amateure 2:0 SC Schwaz 14:45
Oostenrijk / tipp3-Bundesliga
FIN SK Rapid Wien 0:2 FK Austria Wien 16:30
Oostenrijk / Women Bundesliga
FIN Landhaus 3:0 Union Kleinmünchen 14:00
FIN St. Pölten-Spratzern 14:1 LUV Graz 14:30
Panama / Liga Nacional de Ascenso
FIN Deportivo San Miguelito 0:0 Leones de América 4:00
Panama / LPF - Clausura
FIN Chorrillo 1:2 San Francisco 1:00
Paraguay / Division Profesional
FIN Olimpia Asuncion 2:1 Sportivo Luqueño 16:00
Paraguay / Reserve League
FIN Club Libertad II 2:2 Deportivo Capiatá II 13:15
Paraguay / Segunda División
FIN Fulgencio Yegros 0:2 Ovetense FC 21:00
FIN Fernando de la Mora 2:0 Martín Ledesma 21:15
Peru / Segunda División
FIN Sport Victoria 1:1 Universidad César Vallejo 20:00
Peru / Torneo de Verano - Group B
FIN Universitario 3:1 UTC Cajamarca 3:05
FIN Sport Huancayo 1:0 Real Garcilaso 20:30
FIN Deportivo Municipal 2:2 Alianza Lima 23:05
Polen / 3.division Dolnoslasko - lubuska
FIN Slask II Wroclaw 0:2 GKS 1962 Jastrzebie 13:00
Polen / 3.division Kujawsko - pomorsko - wielkopolska
FIN KKS 1925 Kalisz 0:4 Pogon II Szczecin 11:00
FIN Lesnik/Rossa Manowo 0:1 Polonia Sroda Wielkopolska 14:00
Polen / 3.division Pomorsko - zachodniopomorska
FIN Drweca Nowe Miasto Lubawskie 0:2 LKS Lodz 11:00
FIN Pelikan Lowicz 1:1 Lechia Tomaszow Mazowiecki 11:15
FIN Concordia Elblag 1:2 Legia II Warszawa 12:00
Polen / Centralna Liga U19
FIN Gryf Słupsk U 1:0 Miedź Legnica U19 12:00
FIN Stal Mielec U19 2:4 Legia Warszawa U19 12:00
Polen / Women Ekstraliga
FIN Wrocław W 2:0 Sztorm Gdańsk W 11:00
FIN GOSiR Piaseczno (W) 1:2 Mitech Żywiec W 11:00
FIN Uks Łódź W 5:2 Olimpia Szczecin W 11:00
FIN Czarni Sosnowiec W 2:2 Wałbrzych W 11:00
Portugal / III Divisão Campeonato Nacional
FIN Praiense 2:0 Operário 16:00
FIN Sporting Clube Ideal 1:2 União de Leiria 16:00
FIN Estarreja 0:2 Gondomar 17:00
FIN Anadia 2:2 Gouveia 17:00
FIN Águeda 1:2 Mortágua FC 17:00
FIN Cesarense 1:0 Moimenta da Beira 17:00
FIN Sousense 2:1 Sanjoanense 17:00
FIN Tourizense 0:3 Coimbrões 17:00
FIN AD Os Limianos 0:0 Felgueiras 1932 17:00
FIN São Martinho 6:1 Aliança de Gandra 17:00
FIN Mirandela 3:2 Pedras Salgadas 17:00
FIN Trofense 3:1 Ponte da Barca 17:00
FIN Camacha 2:1 GDU Torcatense 17:00
FIN Bragança 1:2 Vilaverdense 17:00
FIN Pedras Rubras 1:0 Montalegre 17:00
FIN CD Pinhalnovense 2:2 1º Dezembro 17:00
FIN Oriental Lisboa 5:0 Fabril Barreiro 17:00
FIN Viana Alentejo 1:2 Armacenenses 17:00
FIN Aljustrelense 0:1 SU Sintrense 17:00
FIN Loures 2:0 Casa Pia 17:00
FIN Sacavenense 2:0 Torreense 17:00
FIN Lusitânia 1:2 Benfica Castelo Branco 17:00
FIN Ginásio de Alcobaça 3:0 Gafetense 17:00
FIN Atlético da Malveira 0:2 Moura 17:00
FIN FC Barreirense 4:2 Almancilense 17:00
FIN Caniçal 3:0 Torre Moncorvo 17:00
FIN Real SC 2:0 Louletano 17:00
FIN Farense 3:1 Fátima 17:00
FIN Marítimo B 5:1 Oliveirense 17:00
FIN UD Oliveirense 2:1 Merelinense 17:00
FIN Amarante 2:0 Lusitano FCV 17:00
Portugal / Primeira Liga
FIN Paços de Ferreira 3:1 Sporting Braga 17:00
FIN Vitória Guimarães 2:0 Boavista 19:00
FIN FC Porto 0:0 Feirense 21:15
Portugal / Segunda Liga
FIN Académico Viseu 1:0 Portimonense 12:15
FIN Aves 2:0 Famalicão 17:00
FIN Benfica B 2:1 Porto B 17:00
FIN Freamunde 1:2 Penafiel 17:00
FIN Gil Vicente 2:2 Cova da Piedade 17:00
FIN Leixões 3:0 Olhanense 17:00
FIN Sporting B 3:0 Vitória Guimarães B 17:00
FIN Varzim 0:4 Covilhã 17:00
FIN Vizela 0:1 Fafe 17:00
FIN Santa Clara 0:0 União Madeira 18:00
Qatar / Emir Cup
FIN Markhiya SC 0:2 Al Ahli SC 16:15
FIN Al-Mesaimeer 3:2 Al Arabi Doha 16:15
FIN Al Wakrah 1:1 Al-Shahaniya SC 18:45
FIN Al Mu'aidar 0:3 Al Khor 18:45
Roemenie / Liga II
FIN Academica Clinceni 1:4 Dunarea Calarasi 10:00
Roemenie / Superliga Feminin
FIN ASA Târgu Mures W 3:1 CFR Timisoara W 10:00
FIN AFC Fair Play W 2:5 ACS Heniu W 10:00
Rusland / Division 2 - Centre
FIN Vityaz Podolsk 3:0 Avangard Kursk 14:00
FIN Zenit Penza 1:3 Metallurg Lipetsk 14:00
FIN Arsenal-2 Tula 2:0 Kaluga 14:00
FIN FC Saturn Ramenskoye 0:0 Energomash Belgorod 14:00
FIN Dynamo Bryansk 1:1 Torpedo Moskva 15:00
Rusland / Division 2 - East
FIN Chita 5:0 Zenit Irkutsk 10:00
FIN Irtysh Omsk 1:3 Sakhalin Yuzhno-Sakhalinsk 13:00
FIN Dynamo Barnaul 1:0 Smena Komsomolsk-na-Amure 13:30
Rusland / Division 2 - South
FIN FC Sochi 3:3 Rotor 14:00
FIN Angusht 1:3 Dynamo Stavropol 15:00
FIN Biolog-Novokubansk 0:1 FC Afips 15:00
FIN FC Chayka 3:1 Mashuk-KMV 15:00
FIN Legion Dynamo 1:0 Kuban-2 15:00
FIN Druzhba Maykop 0:2 SKA Rostov-na-Donu 15:00
FIN FC Armavir 1:0 Spartak Vladikavkaz 16:00
Rusland / Division 2 - West
FIN Znamja Truda 1:2 FC Solyaris 15:30
Rusland / FNL
FIN FC Enisey 2:0 Kuban 10:00
FIN Luch-Energiya 1:1 FC Tosno 10:00
FIN FC Neftekhimik Nizhnekamsk 0:1 Spartak Moskva-2 12:00
FIN FC Tyumen 3:1 Fakel Voronezh 13:00
FIN Volgar Astrakhan 0:0 FC SKA-Khabarovsk 14:00
FIN Spartak Nalchik 0:1 FC Tambov 14:00
FIN Dynamo Moskva 2:1 FC Mordovia 15:00
FIN Shinik 1:0 Sokol Saratov 15:00
FIN Baltika 1:1 Sibir 15:00
FIN Zenit St.Petersburg-2 1:3 Khimki 18:00
Rusland / Premier League U21
FIN Krasnodar (YT) Youth 1:2 Arsenal Tula U21 11:00
Rusland / Premiere League - Regular
FIN Tomsk 1:2 FC Orenburg 11:00
FIN Krylya Sovetov 0:0 Rubin 13:30
FIN Krasnodar 2:0 Arsenal Tula 16:00
Rwanda / Rwanda National Football league
FIN Bugesera FC 3:1 Gicumbi 15:30
FIN APR FC (RWA) 2:0 Kiyovu 15:30
FIN Pepiniere 0:2 Espoir 15:30
San Marino / Coppa Titano
FIN SP Tre Penne 2:1 S.C. Faetano 15:00
Schotland / Development League 2
FIN Clyde U20 2:3 Stranraer U20 14:15
Schotland / FA Cup
FIN Celtic 2:0 Glasgow Rangers 13:00
Senegal / Ligue 1
FIN Gorée 3:0 Teungueth 19:00
FIN Stade de Mbour 1:2 Jaraaf 19:30
Servie / Prva liga
FIN FK Proleter Novi Sad 4:1 Kolubara 16:00
FIN FK Radnički Pirot 1:1 FK Indija 16:00
Servie / Serbia - U19 Super Liga
FIN Red Star Belgrade Youth 7:1 FK Macva Sabac U19 12:00
Servie / Super lige Championship
FIN FK Radnicki Nis 3:0 Vozdovac 19:00
FIN FK Javor Ivanjica 0:1 Mladost L. 19:00
Servie / Super lige Relegation
FIN FK Metalac 2:1 FK Backa BP 17:00
Singapore / Reserve Prime League
FIN Home United Res. 1:1 Geylang Intl. Res. 11:00
Singapore / S-League
FIN Tampines Rovers 1:0 Young Lions 13:30
Slovenie / 2. Liga
FIN Brda Dobrovo 2:2 NK Triglav Kranj 15:00
FIN NK Zarica Kranj 2:0 Veržej 17:00
Slovenie / 3 liga
FIN Videm 2:3 Dobrovce 10:30
Slovenie / Prva Liga
FIN NK Krško 0:1 NK Olimpija Ljubljana 16:55
Slowakije / Divison C
FIN SKM Liptovsky Hradok 6:0 Zarnovica 10:30
FIN Presov B 0:0 V. Revistia 10:30
FIN Devinska N. Ves 1:5 SK Bernolakovo 13:30
FIN MFK Nova Bana 1:4 Novohrad Lučenec 16:00
FIN Filakovo 3:0 Krasno 16:00
FIN MFK Snina 0:0 Giraltovce 16:00
FIN Pusovce 0:2 Nova Ves 16:00
FIN Plavnica 1:3 Slavoj Trebisov 16:00
FIN TJ Druzstevnik Velke Ludince 2:3 Neded 16:00
FIN FK Slovan Nemsova 4:1 FC Zlate Moravce B 16:00
FIN Galanta 0:0 FKM Nove Zamky 16:00
FIN Gabčíkovo 1:1 Surany 16:00
FIN Belusa 1:1 Dun. Streda B 16:00
FIN ŠK Tomášov 5:2 D. Luzna 17:00
FIN FK Slovan Most pri Bratislave 2:0 SK Lozorno 17:00
FIN FC Rohoznik 3:0 Ivanka 17:00
Slowakije / DOXXbet liga - Promotion
FIN FC VSS Kosice 0:0 FC STK 1914 Samorin 16:30
Slowakije / Fortuna liga
FIN SK Slovan Bratislava 0:1 MSK Zilina 15:20
FIN FK Senica 1:1 ZP Sport Podbrezova 17:30
Spanje / Primera División Femenina
FIN Fundación Albacete W 0:2 RCD Espanyol W 12:00
FIN Sporting de Huelva W 3:0 Transportes Alcaine W 12:00
FIN Oiartzun KE W 1:0 UD Granadilla Tenerife W 12:00
FIN Unión Deportiva Tacuene W 0:2 Rayo Vallecano W 12:00
FIN Valencia CF W 6:0 Levante UD W 12:00
Spanje / Segunda Division B1
FIN Celta B 0:3 CD Boiro 12:00
FIN CD Lealtad 2:2 Ponferradina 12:00
FIN Valladolid B 0:0 Tudelano 12:00
FIN Palencia 1:3 Arandina 17:00
FIN Pontevedra 1:1 Coruxo 17:00
FIN Racing Santander 4:0 Caudal Deportivo 17:00
FIN Izarra 2:1 Osasuna B 17:30
FIN Racing Ferrol 0:0 UD Somozas 18:00
FIN UD Mutilvera 0:1 Guijuelo 18:00
Spanje / Segunda Division B2
FIN CF Rayo Majadahonda 1:0 UD Socuéllamos 12:00
FIN CD Mensajero 1:1 Navalcarnero 12:30
FIN Real Madrid Castilla 1:1 SS de los Reyes 16:00
FIN Albacete 0:1 Toledo 17:00
FIN Real Unión 0:0 Arenas Club 17:00
FIN SD Gernika 2:0 Barakaldo 18:00
Spanje / Segunda Division B3
FIN Atlético Saguntino 0:0 Atlético Baleares 12:00
FIN CD Ebro 2:2 Mallorca B 12:00
FIN Espanyol B 2:0 UD Cornella 12:00
FIN Prat 0:1 Gavá 12:00
FIN CD Eldense 0:2 Valencia B 17:00
FIN Levante B 1:1 Villarreal B 17:00
FIN Badalona 0:1 Llagostera 17:30
FIN Hércules 1:3 Alcoyano 18:00
FIN Lleida 3:2 Sabadell 18:00
Spanje / Segunda Division B4
FIN Córdoba B 1:0 Mérida 11:30
FIN Recreativo 1:1 Melilla 11:30
FIN Mancha Real 1:0 La Roda 12:00
FIN Linense 1:1 Granada B 17:00
FIN Villanovense 3:0 Cartagena 17:30
FIN Extremadura 2:0 Marbella 18:00
FIN Real Murcia 2:0 CP Ejido 18:00
FIN Atlético Sanluqueño 2:0 Real Jaén 18:00
Spanje / Spain 1a Nacional Women
FIN Europa W 1:0 Pallejà W 11:30
FIN Málaga W 9:0 Hispalis W 11:45
Spanje / Tercera Division
FIN UP Plasencia 2:2 CD Santa Amalia 10:00
FIN SD Deusto 2:1 Amurrio 11:15
FIN Almería B 1:2 Antequera 11:30
FIN CD Illescas 1:2 Talavera 11:30
FIN Basconia 3:1 Real Sociedad III 11:30
FIN Alcorcón B 2:4 Unión Adarve 11:30
FIN Villaverde-Boetticher 2:0 Alcobendas-Levitt 11:30
FIN Atlético de Pinto 0:3 Atlético Madrid B 11:30
FIN ACD San Marcial 1:1 CA Vianés 11:30
FIN RSD Alcalá 1:2 Leganés II 11:30
FIN Almoradí 0:4 Castellón 11:30
FIN Elche II 2:1 Torre Levante 11:30
FIN CD Calamonte 2:0 Montijo 11:30
FIN CD Cabecense 2:2 Arcos 11:30
FIN Sevilla FC C 0:0 Los Barrios 11:30
FIN Siete Villas 0:1 Gimnástica Torrelavega 11:45
FIN CD Cuarte Industrial 1:0 CD Binéfar 12:00
FIN San Roque 4:0 CD Alcalá 12:00
FIN CF Alondras 0:0 Depor La Coruña B 12:00
FIN Las Palmas II 7:0 Tenisca 12:00
FIN Cerdanyola del Vallès 0:0 Pobla de Mafumet 12:00
FIN CD Móstoles URJC 2:2 Getafe B 12:00
FIN Montañesa 1:2 Figueres 12:00
FIN Villanueva del Pardillo 1:3 San Fernando de Henares 12:00
FIN Pozuelo de Alarcón 0:0 Rayo Vallecano B 12:00
FIN EC Granollers 1:0 Santfeliuenc FC 12:00
FIN Castelldefels 2:1 FC Vilafranca 12:00
FIN CD Gerena 4:1 Castilleja CF 12:00
FIN Villarreal III 2:0 Ontinyent 12:00
FIN CD Castro 1:1 Barbados 12:00
FIN Barreda 2:2 Bezana 12:00
FIN Sporting Gijón B 2:0 CD Llanes 12:00
FIN CD Marchamalo 2:3 Albacete B 12:00
FIN CD Toledo B 1:4 Azuqueca 12:00
FIN Guadalajara 3:0 CD Madridejos 12:00
FIN Segorbe 0:3 UD Rayo Ibense 12:00
FIN Guadix CF 0:0 Atarfe Industrial 12:00
FIN Loja 2:1 Malaga II 12:00
FIN CF Borriol 2:1 CD Buñol 12:00
FIN Paterna CF 2:2 Muro CF 12:00
FIN Alcobendas Sport 2:0 AD Parla 12:00
FIN Santa Ana 3:2 Internacional 12:00
FIN CD Guadalcacín 1:0 Atlético Espeleño 12:00
FIN Real Betis B 3:1 Recreativo Huelva II 12:00
FIN CD Utrera 2:1 UB Lebrijana 12:00
FIN Cacereño 2:1 Extremadura UD II 12:00
FIN UD Fuente de Cantos 4:0 Díter Zafra 12:00
FIN Silva 1:1 Villalonga FC 12:15
FIN Alhaurín de la Torre 2:2 UD San Pedro 12:15
FIN CD Azuaga 3:0 Olivenza FC 12:15
FIN CE Campos 0:5 SD Formentera 12:30
FIN Rincón 2:1 Vélez 12:30
FIN La Cuadra 1:0 Buzanada 13:00
FIN Tenerife B 1:1 Arucas CF 13:00
FIN UD Las Zocas 2:0 CD El Cotillo 13:00
FIN Unión Sur Yaiza 3:3 Marino 13:00
FIN UD Ibarra 2:1 Lanzarote 13:00
FIN Aravaca CF 3:2 CF Trival Valderas 15:45
FIN CF San Rafael 1:1 Binissalem 16:30
FIN CD Vitoria (ESP) 2:2 CD Santurtzi 16:30
FIN Vimenor 0:2 Textil Escudo 16:45
FIN La Calzada 1:1 Oyonesa 16:45
FIN CD Cariñena 3:1 Robres 17:00
FIN Écija Balompié 2:1 Ceuta 17:00
FIN EDMF Churra 0:0 Lorca II 17:00
FIN UCAM Murcia II 11:0 Olímpico Totana 17:00
FIN Deportiva Minera 1:4 CA Pulpileño 17:00
FIN Algar 0:2 Real Murcia II 17:00
FIN SC Uxama 0:1 Bembibre 17:00
FIN La Jonquera 2:1 AEC Manlleu 17:00
FIN Real Ávila 0:1 Cristo Atlético 17:00
FIN Peralada 2:1 UE Olot 17:00
FIN Tropezón 2:0 EMF Meruelo 17:00
FIN Selaya FC 1:1 Rayo Cantabria 17:00
FIN Terrassa 2:0 Vilassar de Mar 17:00
FIN Palamós 1:2 CE Júpiter 17:00
FIN Haro Deportivo 5:0 Calasancio 17:00
FIN Alfaro 5:0 CD Villegas 17:00
FIN CD Tedeón 0:1 Varea 17:00
FIN CD Calahorra 1:1 Náxara CD 17:00
FIN CD Erriberri 0:4 Txantrea 17:00
FIN Peña Sport 3:0 UCD Burladés 17:00
FIN CD Cantolagua 4:0 CD Corellano 17:00
FIN Rapid de Murillo 1:2 CD Agoncillo 17:00
FIN SD Logroñés 5:0 River Ebro 17:00
FIN Velarde 1:1 Cayón 17:00
FIN Marino de Luanco 5:2 CD Praviano 17:00
FIN Urraca 3:0 Atlético Lugones 17:00
FIN Villarrobledo 1:1 Mora CF 17:00
FIN AD Sabiñánigo 1:1 CD Sariñena 17:00
FIN Almansa 1:0 Almagro 17:00
FIN CD Belchite 97 0:0 SD Tarazona 17:30
FIN CDJ Tamarite 3:2 Atlético Escalerillas 17:30
FIN Yeclano 1:2 CD Águilas 17:30
FIN AD Almudévar 4:1 Teruel 17:30
FIN Brea 4:1 Andorra 17:30
FIN CD As Pontes 2:1 SD Negreira 17:30
FIN Bergantiños FC 1:0 Rápido de Bouzas 17:30
FIN Villalbés 0:0 Arosa SC 17:30
FIN CD Anguiano 4:1 CD Arnedo 17:30
FIN CD Castro 2:1 Atlético Albericia 17:30
FIN Linense 2:3 CD Mosconia 17:30
FIN L'Entregu 2:1 CD Covadonga 17:30
FIN Unión Ceares 0:0 Real Avilés 17:30
FIN Orihuela 3:0 Novelda 17:30
FIN CD Barco 2:1 SD Órdenes 17:45
FIN Llanera 1:1 CD Tineo 17:45
FIN Unión Deportiva Maracena 5:2 Alhaurín de la Torre 17:45
FIN CD Ciudad Real 4:0 Yuncos 18:00
FIN Lorca Deportiva 4:0 La Unión CF 18:00
FIN Cieza 0:1 Muleño 18:00
FIN Huércal-Overa 1:0 FC Pinatar Arena 18:00
FIN Gimnástica Segoviana 5:1 San José de Soria 18:00
FIN Céltiga 1:1 Ribadumia CF 18:00
FIN Dubra 0:3 Cerceda 18:00
FIN CD Colunga 1:0 Langreo 18:00
FIN Quintanar del Rey 3:2 Villarrubia CF 18:00
FIN Conquense 2:1 Atlético Tomelloso 18:00
FIN CD Pedroñeras 2:0 Carrión 18:00
FIN Ciudad de Torredonjimeno 4:2 Martos CD 18:00
FIN Motril 2:0 El Palo 18:00
FIN Crevillente 0:2 Alzira 18:00
FIN Algeciras 2:1 San Roque 18:00
FIN Atlético Pueblonuevo 2:2 CD Coria 18:00
FIN Badajoz 2:0 CP Amanecer 18:00
FIN Utebo FC 1:2 Real Zaragoza II 18:15
FIN Dos Hermanas SA 1:2 CD Huétor Tájar 18:15
FIN SD Borja 3:2 Ejea 18:30
FIN EG El Palmar 3:0 CAP Ciudad de Murcia 18:30
FIN EAN Vanguardia 0:3 Mar Menor CF 18:30
FIN Son Cladera 1:0 Rotlet Molinar 18:30
FIN Logroñés II 5:0 Casalarreina 18:30
FIN Tuilla 1:1 Real Oviedo B 18:30
FIN Moralo CP 1:2 Don Benito 18:30
FIN Antoniano 1:1 Coria CF 18:30
FIN Jerez Industrial 2:0 CP Valdivia 18:30
Thailand / League Cup
FIN Marines Eureka 0:1 Rayong FC 10:30
FIN Yala United 0:2 Chiangmai 10:30
FIN Bangkok FC 2:2 Nong Bua Pitchaya FC 13:00
FIN Phrae United 4:5 Chainat Hornbill 13:00
FIN Trang 1:0 Lampang FC 13:00
Thailand / Thai Premier League
FIN Chiangrai United FC 1:2 Buriram United 13:00
FIN Sukhothai 2:3 Port FC 13:00
FIN Bangkok United 5:1 Pattaya United FC 14:00
FIN Suphanburi FC 4:0 Nakhon Ratchasima 14:00
Tsjechie / CFL
FIN SK Benátky n. Jiz. 2:0 FK Dobrovice 15:00
FIN SK Viktorie Jiirny 0:0 Převýšov 17:00
FIN Sokol Zápy 2:0 SK Benešov 17:00
Tsjechie / Czech MSFL
FIN Slovacko B 5:3 Velke Mezirici 10:15
FIN Uničov 0:1 SK Hanacka Slavia Kromeriz 10:15
FIN FK Zlin B 2:3 Hulin 10:30
Tsjechie / Czech Republic 4. Liga
FIN FC Elseremo Brumov 1:0 Uherský Brod 10:15
FIN FK Admira Praha 3:0 Mariánské Lázně 10:15
FIN Šumperk 1:1 Opava II 16:00
FIN Kozlovice 2:2 Jeseník 16:00
FIN TJ Sokol Tasovice 3:0 Stará Říše 16:00
FIN Vrchovina 5:0 Bystřice nad Pernštejnem 16:00
FIN Slavoj Polná 3:0 FC TVD Slavicin 16:00
FIN Trutnov 1:0 Sokol Živanice 17:00
FIN Sokol Hostouň 1:4 Sokol Brozany 17:00
Tsjechie / II Liga
FIN FC Banik Ostrava 1:0 Taborsko 17:00
FIN SFC Opava 2:1 SK Dynamo Ceske Budejovice 18:00
Tsjechie / Juniorská liga
FIN FC Slovan Liberec U21 0:1 FC Hradec Králové U21 10:15
FIN FC Vysočina Jihlava U21 0:2 FK Dukla Praha U21 11:00
FIN FK Mladá Boleslav U21 3:2 FC Zbrojovka Brno U21